Gambrinus liga

Gambrinus liga v textech na iROZHLASU

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Fotbal

Ani jeden tým, který bojoval o záchranu, nedokázal v posledním ligovém kole vyhrát

Všichni potřebovali k jistotě nebo naději na udržení v nejvyšší fotbalové soutěži vyhrát, ale soupeř to nikomu z nich nedovolil. Slavii po porážce 0:2 v Ostravě a Bohemians po remíze 0:0 s Plzní to vadit nemusí, v Gambrinus lize se zachránily. Zato remíza 1:1 nepomohla Olomouci v Liberci a sestupuje také nováček ze Znojma, který v jihlavském azylu prohrál 0:2 s Duklou.

|Jakub Kanta |Fotbal

Z Gambrinus ligy sestupuje Znojmo a Olomouc

Mistrem fotbalové Gambrinus ligy se už s předstihem stali fotbalisté Sparty. V posledním 30. kole se ovšem rozhodovalo o dvou sestupujících týmech. Druhou nejvyšší českou soutěž bude v příštím roce hrát Znojmo a Sigma Olomouc.

|Jan Kaliba, Jan Suchan, Petr Hašek |Fotbal

Hazard místo alkoholu. Z Gambrinus ligy bude Synot liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž přichází po 17 letech o název Gambrinus liga. Jejím novým titulárním sponzorem bude skupina Synot, která působí především v loterijní oblasti. Od příští sezóny tak bude Sparta, Plzeň a dalších čtrnáct nejlepších českých klubů nastupovat v Synot lize.

|Petr Hašek |Fotbal

Fotbalisté Plzně v Jablonci jen remizovali, Sparta slaví mistrovský titul

Fotbalisté Sparty Praha jsou novými mistry první ligy. K dvanáctému českému titulu a prvnímu po čtyřech letech jim pomohla druhá Plzeň, která jen remizovala 2:2 v Jablonci. Na Spartu tak ztrácí tři kola před koncem devět bodů. Nemůže se tak před Letenské dostat ani teoreticky, jelikož má horší vzájemné zápasy.

Fotbalisté Sparty prohráli v Teplicích, na titul si musejí ještě počkat

Fotbalisté Sparty nevyužili šanci na zisk titulu. Na hřišti Teplic prohráliu 1:3 a připsali si první porážku v sezoně a po 28 zápasech. Spartu rozhodily problémy s fanoušky, což Teplice už v prvním poločase potrestaly góly Litsingiho, Nivalda a Jablonského. Hušbauer sice do poločasu snížil, ale tlak už Sparta nevyužila.