Hokejistky Kanady porazily ve finále mistrovství světa domácí Američanky po gólové přestřelce 6:5 v prodloužení a slaví třináctý titul v historii. Utkání rozhodla v přesilové hře trefa z hokejky od Danielle Serdachnyové. Na sociálních sítích Mezinárodní federace ledního hokeje se navíc objevila netradiční grafika zachycující rozhodující okamžiky.

Utica (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejistky Kanady porazily ve finále mistrovství světa v Utice domácí Američanky 6:5 v prodloužení a získaly třináctý titul v historii | Zdroj: Profimedia

Zámořský finálový souboj, který řídila i česká čárová rozhodčí Kristýna Hájková, sledovalo ve vyprodaném Adirondack Bank Center přes čtyři tisíce diváků.

Američanky v jeho průběhu dokázaly třikrát dotáhnout náskok Kanaďanek, naposledy se to podařilo v 55. minutě Caroline Harveyové. V prodloužení ale domácí hráčky špatně střídaly a sekundu před koncem přesilovky rozhodla Serdachnyová.

Kanada bude titul za rok obhajovat na světovém šampionátu v Českých Budějovicích, vrcholná akce se poprvé v historii uskuteční v Česku.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít