Johannes Bö vyhrál stíhací závod v Canmore a popáté slaví celkový triumf ve Světovém poháru

Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö ovládl popáté celkové hodnocení Světového poháru. Velký křišťálový glóbus obhájil po vítězství ve stíhacím závodu v Canmore. Nejlepším z Čechů byl čtyřiadvacátý Michal Krčmář.

Canmore (Kanada) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Johannes Thingnes Boe slaví s fanoušky zisk zlaté medaile

Johannes Bö | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Třicetiletého Böa mohl jako jediný ohrozit starší bratr Tarjei. Skončil ale pátý a ztrácí nedostižných 137 bodů. Johannes Bö získal také malý glóbus za vítězství v disciplíně. Po výhře v pátečním sprintu startoval s náskokem minuty a tří sekund před Italem Tommasem Giacomelem a závod měl pod kontrolou. I přes tři trestná kola zvítězil o 11,2 sekund před Švédem Sebastianem Samuelssonem, třetí byl Francouz Éric Perrot.

Johannes Bö oslavil již 84. pohárové vítězství, čímž překonal Francouze Martina Fourcada. Více výher má jen legendární Nor Ole Einar Björndalen (95). Před touto a minulou sezonou vyhrál Bö celkovou klasifikaci SP také v letech 2019 až 2021. V této sezoně získal také sedm medailí z mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, tři z toho byly zlaté.

Spokojený Krčmář

Čtyřiadvacátý Krčmář si oproti startu polepšil o devět míst, na střelnici udělal dvě chyby. Další Češi nebodovali. Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Jakub Štvrtecký se seřadili od 48. do 50. místa.

„Byl to jeden z nejlepších závodů mé sezony. Jel jsem hodně kvalitní závod, speciálně první tři kola jsme měli super lyže. Na trati jsem měl síly, mohl jsem zafinišovat tak, jak jsem v posledních pěti závodech cítil, že to nejde. Jsem spokojen, ale neznamená to, že to zapomenu. Do další sezony je před námi spousta práce,“ řekl Krčmář České televizi.

SP v biatlonu v Canmore (Kanada) - stíhací závody:

Muži (12,5 km): 1. J. T. Bö (Nor.) 34:38,0 (3 tr. okruhy), 2. Samuelsson (Švéd.) -11,2 (1), 3. Perrot -11,6 (1), 4. Jacquelin (oba Fr.) -33,5 (4), 5. T. Bö (Nor.) -37,9 (2), 6. Giacomel (It.) -1:09,3 (4), ...24. Krčmář -3:00,4 (2), 48. Hornig -5:24,14 (3), 49. Mareček -5:29,45 (3), 50. Štvrtecký (všichni ČR) -5:55,9 (7).

Konečné pořadí stíhacích závodů (po 7 závodech): 1. J. T. Bö 491, 2. Dale-Skjevdal (Nor.) 353, 4. T. Bö 350, ...31. Krčmář 68, 54. Štvrtecký 15, 55. Mareček 15, 66. Václavík 7, 71. Karlík 5, 79. Hornig (všichni ČR) 1.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 21 závodů): 1. J.T. Bö 1172, 2. T. Bö 1035, 3. Dale-Skjevdal 874, 4. Laegreid 844, 5. Christiansen 783, 6. Strömsheim (všichni Nor.) 680, ...28. Krčmář 252, 55. Štvrtecký 44, 64. Mareček 30, 74. Václavík 15, 85. Karlík 5, 92. Hornig 1, 94. Mikyska 1.