Zacha gólem poslal zápas s Calgary do prodloužení, které Boston vyhrál. Skóroval i Kubalík

Hokejový útočník Pavel Zacha svým 15. gólem v této sezoně NHL pomohl Bostonu k výhře nad Calgary 4:3 v prodloužení. Zápas nevyšel gólmanovi Flames Danielu Vladařovi, jenž inkasoval dvě branky z pěti střel a po dvaceti minutách za stavu 0:2 střídal. Dominik Kubalík byl jediným střelcem Detroitu v zápase s Ottawou, Red Wings prohráli vysoko 1:6.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový útočník Pavel Zacha svým 15. gólem v této sezoně NHL pomohl Bostonu k výhře nad Calgary 4:3 v prodloužení | Foto: Sergei Belski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Calgary v první třetině Boston jasně přestřílelo, do kabin šlo ale s dvougólovou ztrátou. Vladaře dvakrát překonal obránce Dmitrij Orlov, jenž se v dresu Bruins prosadil poprvé.

Flames dvoubrankové manko smazali a v 50. minutě se dostali do vedení. O pět minut později ale srovnal Zacha a poslal zápas do prodloužení. V něm o osmé výhře Bruins za sebou rozhodl Charlie McAvoy.

Detroit v Ottawě nedokázal bodovat ani napodruhé. I tentokrát se Red Wings dostali do brzkého vedení, zbytek však patřil domácím Senators. Ti se v tabulce Východní konference dotáhli na svého soupeře. Kubalík dal 17. gól v sezoně a potvrdil pozici druhého nejlepšího střelce klubu.

Souboj týmů ze spodní části tabulky Západní konference ovládli hokejisté Arizony. Chicago i díky 23 zákrokům Karla Vejmelky porazili 4:1 a uspěli po dvou prohrách.

NHL

Buffalo - Columbus 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Branky: 4. Tage Thompson, 46. Quinn, 50. Peterka - 14., 32. a 60. E. Robinson, 3. K. Johnson, 40. Jenner. Střely na branku: 42:36. Diváci: 13 661. Hvězdy zápasu: 1. E. Robinson (Columbus), 2. Quinn (Buffalo), 3. Jenner (Columbus).

Ottawa - Detroit 6:1 (4:1, 1:0, 1:0)
Branky: 8. a 16. Watson, 5. z trestného střílení Stützle, 17. DeBrincat, 29. Giroux, 46. B. Tkachuk - 4. Kubalík. Střely na branku: 27:17. Diváci: 14 071. Hvězdy zápasu: 1. Watson, 2. Stützle, 3. Giroux (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Florida 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky: 32. Point - 7. E. Staal, 16. Lundell, 18. Luostarinen, 60. Duclair. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. E. Staal (oba Florida), 3. Point (Tampa Bay).

St. Louis - Seattle 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky: 26. Thomas, 30. Saad, 55. Bučněvič - 10. a 34. Geekie, 27. McCann, 50. Oleksiak, 60. B. Tanev. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Geekie (Seattle), 2. Bučněvič (St. Louis), 3. Tolvanen (Seattle).

Minnesota - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. Reaves, rozhodující sam. nájezd F. Gaudreau - 15. Bailey. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18 431. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. F. Gaudreau, 3. Reaves (všichni Minnesota).

Winnipeg - Los Angeles 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 3:3, 0:2 - 0:0)
Branky: 16. a 18. Morrissey, 32. a 39. Stenlund, 27. Connor - 21., 30., 31. a 42. Kopitar, 56. Vilardi, rozhodující sam. nájezd Kempe. Střely na branku: 31:37. Diváci: 13 203. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Morrissey, 3. Stenlund (oba Winnipeg).

Calgary - Boston 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 22. Coleman, 49. Dubé, 50. Huberdeau - 5. a 14. Orlov (na první Nosek), 55. Zacha, 65. McAvoy. Střely na branku: 57:20. Daniel Vladař odchytal za Calgary 20 minut, inkasoval dvě branky z pěti střel a úspěšnost zákroků měl 60 procent. Diváci: 18 420. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Ullmark (oba Boston), 3. Huberdeau (Calgary).

Arizona - Chicago 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 11. Boyd, 19. Hayton, 36. McBain, 49. Schmaltz - 59. Athanasiou. Střely na branku: 33:24. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 95,8 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. McBain, 2. Schmaltz, 3. Boyd (všichni Arizona).

Nashville - Pittsburgh 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 48. Jankowski - 51. Crosby, 59. Zucker, 60. Rust. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17 435. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Jankowski (Nashville), 3. Jarry (Pittsburgh).

San Jose - Montreal 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 2. MacDonald - 49. Guhle, 50. Ylönen, 60. Dvorak. Střely na branku: 38:32. Diváci: 11 470. Hvězdy zápasu: 1. Allen (Montreal), 2. Kähkönen (San Jose), 3. Ylönen (Montreal).