Sparta remizovala v Karviné. Bod jí zajistil účast v pohárové Evropě

Fotbalisté pražské Sparty remizovali ve 28. kole na hřišti Karviné 1:1. Pražany poslal do vedení obránce Michal Kadlec. Vedení ale ztratili v poslední desetiminutovce, kdy srovnal Holík. Sparta si díky bodu zajistila účast v pohárové Evropě. V lize nemůže skončit hůř než čtvrtá.

Karviná Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Sparty Michal Sáček (vlevo) svádí souboj o míč s Tomášem Wágnerem z Karviné. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Sparta v Karviné zaspala začátek utkání a už po dvaceti sekundách hry mohla inkasovat první gól. Budínský dostal na hranici pokutového území až trestuhodně moc prostoru a jeho chytře mířenou střelu do horního rohu brány vytáhl gólman Bičík.

Také Pražané se ale připomněli včas. V sedmé minutě založil jejich akci právě brankář Bičík a na konci nechal povedenou střelou vyniknout Laštůvku Konaté. Jinak se ale první poločas odehrával převážně ve středu hřiště.

Ani po obrátce se obraz hry příliš neměnil. Brankáři se museli spíš nudit. Úder Sparty dvacet minut před koncem tak opravdu přišel jako blesk z čistého nebe. Rohový kop prodloužil na zadní tyč David Lafata. Michal Kadlec se zbavil svého strážce a zblízka už nemohl minout.

Utkání možná bylo skoupé na šance, ale rozhodně ne v první a poslední desetiminutovce. V 81. minutě mohl přidat pojistku střídající Zahustel. Karavajevův roh ale poslal hlavou těsně nad a neproměněná šance nakonec hosty mrzela.

O dvě minuty později totiž Slezané vymysleli šikovnou kombinaci. Panák vyslal do vápna přihrávku na Jurečku, který posunul míč do lepší pozice Holíkovi. Střídající hráč poslal míč po zemi a pod tělem padajícího Bičíka si míč našel cestu do brány.

Dělbu bodů mohl ještě odmítnout Zahustel, ale několik vteřin před koncem na Laštůvku nevyzrál.

Sparta si získaným bodem zajistila účast v pohárové Evropě. Do té postupují první čtyři celky soutěže a páté Teplice už Pražany nemohou v tabulce předstihnout.

28. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná – AC Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 83. Holík – 71. M. Kadlec. Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Pochylý. ŽK: Janečka – Lafata. Diváci: 4 833.