Fotbalisté Dukly porazili Jihlavu 4:1. Slavia zvítězila se Slováckem a jde do čela

Fotbalisté Jihlavy nenavázali na výhru proti Spartě a v předehrávce 25. kola první ligy podlehli Dukle Praha 1:4. Vysočina tak zůstává na patnácté sestupové pozici a Pražané si prozatím polepšili na osmé místo. Dvěma góly pomohl k výhře Srb Branislav Miloševič. Slavia se díky vítězství 2:0 se Slováckem posunula minimálně do neděle na první příčku před Plzeň.

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili s Jihlavou 4:1

Jihlava sice začala duel, kdy mohla opustit sestupovou příčku, lépe. Hned v šesté minutě skóroval Petr Hronek, který vystihl nahrávku od Davise Ikauniekse a pálil z voleje. Jenže pražská Dukla zavelela k rychlému obratu a během dvanácti minut se dostala do dvoubrankového vedení.

Ondřej Kušnír si narazil na střed s Miloševičem a mezi dvěma bránícími hráči dokázal ještě zakončit v obtížné situaci a srovnal na 1:1. Během dvou minut poslal domácí do vedení Branislav Miloševič, který hlavičkou usměrnil centrovaný míč přímo mezi nohy brankáře Jana Hanuše. Pro srbského univerzála to byla první branka v lize.

A mezi nohama prostřelil Hanuše i Jan Holenda, který zakončil akci Petera Olayinky, který prošel přes hráče a šajtlí odcentroval na zadní tyč.

V druhé půli navýšil vedení Dukly svým druhým gólem Miloševič, který zakončil únik lobem a míč zapadl do brány. Po čtvrtém inkasovaném gólu opustil kulhající Hanuš bránu a nahradil ho Matěj Rakovan. Dukla porazila Jihlavu poprvé v posledních třech duelech.

Útočník Slavie Milan Škoda (vlevo) se raduje z gólu

Slavia se díky výhře 2:0 se Slováckem posunula do čela ligové tabulky minimálně do neděle. Plzeň má zápas k dobru a ztrácí dva body. Vítězný gól vstřelil ve 31. minutě utkání útočník Milan Škoda, který si připsal patnáctou branku sezony. Pojišťující gól přidal v závěru zápasu Simon Deli.  Pražané tak prodloužili vítěznou sérii, kdy jsou 21 duelů bez prohry.

I přes vítězství však nebyl zápas pro Slavii jednoduchý. Trenér Jaroslav Šilhavý po utkání vyzdvihl soupeřův výkon a nasazení a řekl, že to byla vydřená výhra.