lyžař

lyžař v textech na iROZHLASU

Český národ je hladový po výsledcích, takže biatlon je pro fanoušky žhavější, míní lyžař Lavička

|Jan Kodet |Zimní sporty

Nové Město na Moravě hostilo po celý víkend mistrovství republiky v běhu na lyžích. Jeden ze závodů, ten mužský na deset kilometrů klasicky, byl zároveň během o Zlatou lyži. Letošní 79. ročník slavného závodu ale nepřitáhl diváckou pozornost. Při jeho startu dokonce stáli na velké tribuně dva fanoušci a jedním z nich byl náš reportér Jan Kodet.

|Martin Charvát |Zimní sporty

Na trať slalomu vyjel pozadu, přesto byl třetí. Norská legenda Kjuss slaví 46. narozeniny

Zdaleka nikdo ze závodníků sjezdu na Světovém poháru ve Wengenu nepobavil diváky tak, jak se to před 18 lety povedlo norské legendě Lasse Kjusovi. Nechtěně do slalomu vyjel pozadu a stejně skončil na stupních vítězů. Na přelomu století vozili medaile z nejdelšího sjezdovky Lauberhorn často Norové, zejména Lasse Kjus, který dnes slaví 46. narozeniny.

|Jan Kaliba, Nikola Šrámková |Zimní sporty

Prášek proti bolesti je pro lyžaře Hudce před závodem nutností

Hlava chce ještě něco dokázat, ale tělo už v 35 letech odmítá naplno spolupracovat. Lyžař Jan Hudec přestoupil z kanadského týmu do českého právě v tomhle rozpoložení. A protože při návratu k závodění nechce nic uspěchat, v italské Val Gardeně dnes vynechá sjezd a půjde si na vrcholky Dolomit jen zatrénovat. Znamená to mimo jiné, že nemusí dnes ráno spolykat tolik prášků.