Kryštof Krýzl

Kryštof Krýzl v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zimní sporty

Kanaďan Guay je nečekaným mistrem světa v super-G, nejlepší z Čechů Hudec skončil dvaatřicátý

Kanadský veterán Erik Guay získal nečekaně titul mistra světa v superobřím slalomu. V 35 letech se stal nejstarším mistrem světa ve sjezdovém lyžování a zároveň je prvním kanadským šampionem v této disciplíně. Hlavní favorit Nor Kjetil Jansrud skončil ve Svatém Mořici druhý se ztrátou 45 setin sekundy. Nejlepší z Čechů Jan Hudec skončil 32.

Krýzl v úvodním slalomu Světového poháru dosáhl na body. V Levi obsadil 15. příčku

Kryštof Krýzl skončil patnáctý na Světovém poháru v Levi a ve slalomu vybojoval třetí nejlepší výsledek v kariéře. Maximem třicetiletého lyžaře zůstala dvanáctá příčka z Adelbodenu z ledna 2012, jednou byl ještě třináctý. Ve finské mlze v Levi vyhrál s více než sekundovým náskokem rakouský favorit Marcel Hirscher, byť byl jeho start nejistý kvůli nemoci.

| ČTK |Ostatní sporty

Obří slalom v Söldenu vyhrál Pinturault, Krýzl nepostoupil

Úvodní závod Světového poháru lyžařů v rakouském Söldenu vyhrál Francouz Alexis Pinturault. V obřím slalomu byl dnes v obou kolech nejrychlejší a porazil v součtu o 70 setin Rakušana Marcela Hirschera, obhájce celkového vítězství v seriálu. Třetí místo vybojoval Felix Neureuther z Německa, jenž na Francouze ztratil už 1,37 sekundy.

|Jan Kaliba, Vojtěch Man |Zimní sporty

Už jsem neměl sílu bojovat, říká Krýzl o super-G v Kitzbühelu. Slovensko potěšili bratři Žampovi

Při neúčasti v kombinaci loni třetího Ondřeje Banka, který kvůli bolavému kolenu přerušil sezonu, se letos vrhnul na náročné svahy v Kitzbüzelu jen Kryštof Krýzl. Při rychlostních disciplínách je i v 29 letech teprve učedníkem, takže pro něj kombinace složená ze super-G a slalomu byla tvrdým zážitkem. Vydoloval z ní 5 bodů do Světového poháru.

Krýzlovi se v Alta Badii nevedlo. Po vzoru Banka tíhne k rychlostním disciplínám

Už skoro sedm let je kariéra lyžaře Kryštofa Krýzla snahou přiblížit se výsledku z MS ve Francii, kde oslnil nečekaným 8. místem ve slalomu. Možná se mu to povede v úplně jiné disciplíně, protože čím dál víc tíhne k těm rychlostním. Ty technické ale zatím zůstávají i kvůli omezenému rozpočtu prioritou, v této sezóně dokázal dvakrát po sobě bodovat ve Světovém poháru v obřím slalomu. Sérii si pokazil až dnes v Alta Badii.

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

Lyžaři bojují v Coloradu s časovým posunem. Pauláthová nespí, Krýzl zase obědvá, když snídá

Mezi alpskými lyžaři vládne spíš sounáležitost, rivalita mezi nimi není tak silná jako u soupeřů v jiných sportech. A teď na začátku mistrovství světa v amerických horách nad Denverem mají navíc společného nepřítele - velkou nadmořskou výšku kombinovanou s osmihodinovým časovým posunem. Do Vailu a Beaver Creeku se totiž lyžařská karavana přesouvala ze střední Evropy.

Bank s Krýzlem si užívají výsadu, bydlí v Beaver Creeku. Do apartmá dojedou přímo ze sjezdovky

Kinosál, tělocvična, lyžárna, jídelna i noclehárna. Všechny tyhle funkce najednou plní apartmá českých lyžařů Ondřeje Banka a Kryštofa Krýzla, kteří na rozdíl od zbytku české výpravy na mistrovství světa v Americe bydlí přímo u tratí v Beaver Creeku, a nemusejí tak dojíždět z druhého pořadatelského střediska Vailu