Bedřichov

Bedřichov v textech na iROZHLASU

|Šárka Škapiková, Vojtěch Man |Zimní sporty

Jizerská 50 'bojuje' s prázdninami. Penziony jsou plné, v Bedřichově nepůjde zaparkovat

Pořadatelé přesunuli Jizerskou 50 z ledna na únor a závod se tak protne s turnusy jarních prázdnin. Obce se bojí dopravního ruchu a velkého množství lidí na Bedřichově. Rolbaři pak mají strach, že jim budou dovolenkáři vstupovat do stop upravených na závody. Lyžaři musejí být pro změnu nervózní z toho, že neseženou žádné ubytování. Hotely a penziony jsou plné prázdninových rekreantů.

Okruh zatraktivnil Jizerskou 50 pro diváky. Víckrát viděli hvězdy i hendikepované běžkaře

Letošní Jizerská padesátka skončila. Spokojení byli po třídenním závodním maratonu nejen běžkaři, ale také diváci a pořadatelé. Ještě před několika dny se přitom s rozpaky mluvilo o tom, že závod zkrácený a rozdělený do okruhů kvůli nedostatku sněhu, může být sportovním faux pas. Stopy byly podle lyžařů dobře upravené a s tratí byli spokojení i lyžaři s hendikepem.

|David Nyč, Vojtěch Man |Zimní sporty

Jizerská 50 se pojede na čtyřkilometrovém okruhu. Startovat se bude v blocích

V pátek začíná program slavné Jizerské padesátky. 49. ročník dálkového běhu na lyžích bude ale dosti specifický, protože klasický "lauf" čeká pouze běžce z elitní vlny. Zbytek startovního pole hlavního závodu absolvuje kvůli nedostatku sněhu jen 16 kilometrů, které navíc obkrouží na čtyřkilometrovém okruhu. Závodit se bude od pátku až do neděle po jednotlivých vlnách.