ATP World Tour

ATP World Tour v textech na iROZHLASU

| ČTK |Tenis

Veselý i kvalifikant Štěpánek postoupili v Dauhá do druhého kola

Jiří Veselý a Radek Štěpánek, kteří předchozí sezonu ukončili předčasně v říjnu kvůli zdravotním problémům, zahájili nový tenisový rok vítězně v Dauhá. Třiadvacetiletý Veselý v úvodním kole turnaje s dotací 1,3 milionu dolarů porazil tureckého soupeře Anila Yüksela 6:2, 6:3. Osmatřicetiletému Štěpánkovi vzdal jeho soupeř Marcos Baghdatis z Kypru za stavu 6:4, 5:3.

|Jakub Knoll |Tenis

Tenista Murray se stane světovou jedničkou. Djokovič se s trůnem rozloučí po více než dvou letech

Tenista Andy Murray se stane díky postupu do finále v Paříži novou světovou jedničkou. Na poslední krok se ale příliš nenadřel, protože jeho semifinálový soupeř Kanaďan Raonic do boje o finále kvůli zranění nenastoupil. Murray v čele zebřičku střídá Novaka Djokoviče, jenž byl hráčem číslo jedna nepřetržitě od července 2014.

Berdych prolomil v Paříži sérii proher a postoupil do osmifinále

Tenista Tomáš Berdych, jenž v novém vydání žebříčku po šesti letech nefiguruje v elitní desítce, porazil ve svém úvodním vystoupení na turnaji v Paříži Portugalce Sousu a prolomil tak nelichotivou sérii proher, která čítala tři utkání. Berdych si navíc udržel naději na start na Turnaji mistrů. V osmifinále český hráč narazí na vítěze duelu mezi Španělem Bautistou a domácím Simonem.

Tenista Berdych znovu vypadl prvním kole. Ve Vídni nestačil na 107. hráče světa

Tomáš Berdych prohrál na třetím tenisovém turnaji za sebou hned svůj první zápas. Ve Vídni dnes v prvním kole nestačil na 107. hráče světového žebříčku Nikoloze Basilašviliho z Gruzie, kterému podlehl 4:6, 7:6, 5:7. Berdych, jenž plnil v rakouské metropoli roli nasazené dvojky, může po dalším nezdaru po více než šesti letech opustit první desítku pořadí ATP.

Berdych si poradil s Ferrerem a v Madridu si zahraje čtvrtfinále

Tenista Tomáš Berdych v dnešním osmifinálovém utkání porazil Davida Ferrara ve dvou setech 7:6 a 7:5 a díky tomu se probojoval do čtvrtfinále turnaje v Madridu. Český tenista tak může ve Španělsku navázat na loňský úspěch, kdy skončil po porážce od Rafaela Nadala až v semifinále.

Berdych na turnaji v Miami po boji porazil Johnsona a postoupil do osmifinále

Tomáš Berdych uspěl ve třetím kole tenisového turnaje v Miami a zahraje si osmifinále poté, co dnes porazil Američana Steva Johnsona ve třech setech 6:3, 6:7 a 6:3. V dalším kole český tenista, který na Floridě obhajuje loňské semifinále, narazí na Francouze Gasqueta. Kristýna Plíšková naopak na turnaji končí.

Berdych v Miami bez boje postoupil do třetího kola. Po skreči soupeřky jde dál i Kristýna Plíšková

Tomáš Berdych se na tenisovém turnaji v Miami dostal do třetího kola poté, co jeho soupeř Rajeev Ram skrečoval zápas kvůli nemoci ještě před jeho začátkem. Podobný osud potkal i Kristýnu Plíškovou, které vzdala Bencová. Zato Karolína Plíšková, Babora Strýcová a Lucie Hradecká se musely o třetí kolo floridského turnaje poprat na kurtu. Ani jedna z nich však dnes neuspěla, takže se všechny tři loučí s turnajem po druhém kole.

Jiří Veselý v souboji daviscupových kolegů pokořil Lukáše Rosola

Tenista Jiří Veselý zdolal na turnaji v Rotterdamu svého krajana a zkušenějšího kolegu z bojů o Davis Cup Lukáše Rosola 6:4 a 6:2 a postoupil do druhého kola. Veselý se tak na čtvrtý pokus dočkal prvního zápasového vítězství na okruhu ATP poté, co před tím v Aucklandu, na Australian Open a v Sofii pokaždé vypadl v úvodním kole.