Vančura bodoval při letech na lyžích v Oberstdorfu, vyhrál Kraft

Český reprezentant Tomáš Vančura obsadil v závodu v letech na lyžích v Oberstdorfu 25. místo a podruhé v sezoně Světového poháru bodoval. Úvodní leteckou soutěž vyhrál Rakušan Stefan Kraft, který udržel vedení z 1. kola a Němce Andrease Wellingera porazil o 5,1 bodu.

Skoky na lyžích zažívají největší událost sezony. Kvalifikací v Oberstdorfu začala Turné 4 můstků (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý Vančura, jenž dosud získal v SP dva body za 29. místo v prosincovém závodě v Lillehammeru, figuroval na 25. místě už po 1. kole. Úvodním pokusem doletěl v nepříznivém větru na 171,5 metru, ve finále přidal v podobných podmínkách let o šest metrů delší. Druhý český reprezentant Jan Matura skočil prvním pokusem 157 metrů a obsadil 38. místo.

Kraft předvedl v prvním kole 227,5 metru, zatímco domácí favorit Wellinger překonal letem dlouhým 234,5 metru rekord zrekonstruovaného můstku. I ve druhém kole doletěl Němec dál, Kraft ale třetí vítězství v sezoně uhájil. Třetí skončil lídr průběžného pořadí SP Kamil Stoch z Polska.

V neděli je v Oberstdorfu na programu druhý závod sezony v letech. První desítka skokanů z dnešní soutěže má účast jistou, ostatní čeká od 13:30 kvalifikace. První kolo začne v 15:00.