Real Madrid mohutně finišoval, finále Ligy mistrů si ale zahraje Dortmund

Fotbalisté Dortmundu slaví postup do finále Ligy mistrů. Po domácí výhře 4:1 sice prohráli v semifinálové odvetě na stadionu Realu Madrid 0:2, to jim ale na účast ve Wembley stačí. O soupeři německého týmu se rozhodne ve středu v utkání mezi Barcelonou a Bayernem Mnichov. Úvodní duel vyhrál německý tým na svém hřišti 4:0.

Cristiano Ronaldo svou velkou šanci v odvetě neproměnil

Cristiano Ronaldo svou velkou šanci v odvetě neproměnil | Zdroj: ČTK

Zápas v Madridu byl nesmírně dramatický až do samotného závěru. Hned v úvodu přišel očekávaný tlak domácích. Prvních dvacet minut se hrálo prakticky jen na obranné polovině Dortmundu.

Real se dostával do šancí, jenže žádnou nedokázal proměnit. Nejprve se Higuaín objevil sám před Weidenfellerem, gólman Dortmundu ale jeho pokus vyrazil a stejně úspěšný byl i proti obrovské příležitosti Ronalda.

Hvězda Bílého baletu si v pokutovém území zpracovala ze vzduchu míč za obranu, po otočce ale trefila jen vybíhajícího Weidenfellera. O chvilku později pak byl osamocený před gólmanem hostů Özil, který mířil jen těsně vedle.

Od 20. minuty se Dortmund dostal do hry, otupil nápor domácích a už bez větších problémů dohrál poločas. Po přestávce navíc měl obrovské šance definitivně rozhodnout. A v roli zakončovatele nebyl nikdo jiný než kat Realu z prvního utkání Robert Lewandowski.

Polský útočník ale na svoje čtyři trefy navázat nedokázal. Nejprve po povedené kombinaci dostal přihrávku do pokutového území, z první ovšem branku přestřelil.

Hned vzápětí běžel Lewandowski po krásném vysunutí od Reuse prakticky sám na Diega Lópeze, tvrdou ranou ale trefil břevno, od kterého se míč odrazil několik centimetrů před čáru a mimo branku. Gündoganovi potom nedovolil skórovat výborným zákrokem gólman Realu.

Domácí se sice snažili hrát neustále aktivně, jejich akce ale končili dlouho na pozorné obraně německého týmu a většina střel šla mimo branku. Až do 83. minuty.

Kaká posunul míč do strany na Özila a jeho prudký přízemní centr dostal do sítě Benzema. Fotbalisté Realu pak rozpoutali před brankou Dortmundu ofenzivní peklo a z něho se v 88. minutě trefil po obrovském tlaku Sergio Ramos.

Víc už ale domácí ani přes pětiminutové nastavení nezvládli, a tak Dortmund uhájil o jedinou branku postup do finále Ligy mistrů, kterou už vyhrál v sezóně 1996/97. A velmi pravděpodobně ho ve Wembley bude čekat další německý tým. Bayern Mnichov si totiž veze do Barcelony výhru 4:0.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít