Vrána v NHL skóroval, prohru St. Louis ale neodvrátil. Šimek přihrál na jediný gól San Jose

Jakub Vrána neodvrátil v NHL jedenáctou trefou sezony prohru hokejistů St. Louis 2:5 s Dallasem. Radim Šimek přihrál na jediný gól San Jose, které podlehlo v Calgary 1:3. New York Islanders porazili Montreal 4:2 a obsadili poslední volné místo do play off na úkor Pittsburghu, který bude chybět ve vyřazovací části poprvé od roku 2006.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Vrána vstřelil za St. Louis Blues vítězný gól v prodloužení nad Vancouverem

Vrána, který který v předchozích pěti zápasech neskóroval, vyrovnal v osmé minutě v přesilové hře na 1:1 | Foto: Jeff Curry/USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Vrána, který v předchozích pěti zápasech neskóroval, vyrovnal v osmé minutě v přesilové hře na 1:1. Křížným pasem jej uvolnil Robert Thomas a český útočník zakončil akci z levé strany střelou do odkryté branky.

Zápas rozhodlo vyloučení Sammyho Blaise na 2 + 2 minuty za vysokou hůl. Dallas potrestal jeho faul dvěma góly a odskočil v úvodu prostřední třetiny na 4:2. První hvězdou utkání byl vyhlášen Wyatt Johnston, který dal dvě branky vítězů. Tři góly připravil Jason Robertson. Jejich spoluhráč Radek Faksa nebodoval.

Šimek vyslal v 11. minutě na zteč Noaha Gregora, který se prosadil z dorážky své vlastní střely a otevřel skóre. Český bek si tím připsal ve 43. utkání sezony třetí bod (1+2). San Jose drželo těsný náskok až do 34. minuty, poté zápas otočil hattrickem obránce Nikita Zadorov.

Islanders nasměroval k výhře Brock Nelson, který otevřel v 11. minutě skóre a v polovině zápasu zvýšil na 3:1. Tým z New Yorku se kvalifikoval do play off ve svém posledním utkání základní části a narazí v úvodním kole na Carolinu nebo Boston.

NHL

NY Islanders - Montreal 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 11. a 31. Nelson, 19. Fasching, 56. Lee - 18. Pitlick, 37. Suzuki. Střely na branku: 35:19. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Lee, 3. Fasching (všichni NY Islanders).

St. Louis - Dallas 2:5 (2:2, 0:3, 0:0)
Branky: 8. Vrána, 20. Thomas - 6. a 26. Johnston, 20. Pavelski, 25. Hintz, 40. Seguin. Střely na branku: 18:37. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Johnston, 2. Robertson, 3. Seguin (všichni Dallas).

Calgary - San Jose 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 34., 45. a 59. Zadorov - 11. Gregor (Šimek). Střely na branku: 49:24. Diváci: 17 211. Hvězdy zápasu: 1. Zadorov, 2. Wolf, 3. Coronato (všichni Calgary).