Lukáš Rohan

Lukáš Rohan v textech na iROZHLASU

|Nikola Šrámková |Ostatní sporty

SP ve vodním slalomu kanoistů ovládl Slovák Matej Beňuš. V ženách kralovala Australanka Jessica Foxová

Kategorii C1 ve vodním slalomu ovládl na Světovém poháru v pražské Troji Slovák Matej Beňuš, který na olympijských hrách v Riu de Janeiru získal stříbro. Finálovou jízdu zajel v čase 98,91. Druhé místo obsadil Brit Ryan Westley a třetí byl Slovinec Benjamin Savšek. V ženském závodě zvítězila Australanka Jessica Foxová, která měla na druhou Kateřinu Hoškovou náskok skoro sedm sekund. Třetí dojela Britka Mallory Franklinová.

Splnit si olympijský sen pomáhá mladým sportovcům projekt Olympic Hopefuls

|Martin Charvát, Marek Augustin |Ostatní sporty

Podle statistického serveru Infostrada Sports získají čeští sportovci na olympijských hrách v Riu 11 medailí. Jednu z nich mohou vybojovat i mladí čeští sportovci jako vodní slalomář Lukáš Rohan či golfistka Klára Spilková, které Český olympijský výbor zahrnul do svého projektu Olympic Hopefuls a kterým zajištěním zázemí a podpory pomáhá v jejich cestě na olympijské hry.