Sdruženář Slavík si v Klingenthalu doběhl pro bronz

Český sdruženář Tomáš Slavík skončil v závodě Světového poháru v německém Klingenthalu na třetím místě a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů. Pozici celkového lídra potvrdil vítězství Francouz Lamy Chappuis.

Tomáš Slavík se směje po životním závodě ns MS

Tomáš Slavík se směje po životním závodě ns MS | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Slavíkovi pomohl k životnímu úspěchu fakt, že skokanská část byla kvůli hustému sněžení a silnému větru zrušena a na závodníky čekal pouze běh. Na desetikilometrovou trať vyráželi na základě výsledků ze sobotního zkušebního kola, ve kterém Slavík skončil druhý, když ho předčil pouze Nor Haavard Klementsen.

Závod ovládl letošní suverén, Francouz Lamy Chappuis, který zaznamenal jubilejní dvacáté vítězství v kariéře a upevnil si i vedoucí pozici v průběžném hodnocení Světového poháru. Stříbro dnes vybojoval Němec Bernhard Gruber.

Gruber ztratil na vítěze 15 vteřin, Slavík byl ještě o vteřinu pomalejší. Přesto pro něj Klingenthal znamená životní výsledek, jeho dosavadním maximem ve Světovém poháru byla dvě pátá místa.

Na body dnes dosáhl i dvacátý Miroslav Dvořák. Na úspěch mohou oba čeští sdruženáři navázat o nadcházejícím víkendu, kdy se konají závody Liberci.

SP v severské kombinaci v Klingenthalu (Německo):

1. Lamy Chappuis (Fr.) 24:45,4, 2. Gruber (Rak.) -15,0, 3. Slavík (ČR) -16,0, 4. Braud (Fr.) -17,4, 5. Frenzel (Něm.) -26,1, 6. Denifl (Rak.) -26,8, 7. Schmid -48,2, 8. Klemetsen (oba Nor.) -49,7, 9. Kato (Jap.) -51,6, 10. Demong (USA) -57,7, ...20. Dvořák -1:27,7, 34. Churavý -3:09,9, 35. Havránek (všichni ČR) -3:30,8.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis 1163 b., 2. A. Watabe (Jap.) 925, 3. Kokslien (Nor.) 793, 4. Pittin (It.) 724, 5. Kircheisen (Něm.) 577, 6. Frenzel 560, ...30. Slavík 110, 33. Dvořák 92, 37. Churavý 53, 50. Vodseďálek (ČR) 13.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít