Premiérový závod SP sdruženářů s trestnými koly ovládl Frenzel

Mistr světa Eric Frenzel z Německa vyhrál premiérový závod ve Světovém poháru sdruženářů s trestnými koly v Lillehammeru. Bodovali také čeští závodníci, Tomáš Slavík byl šestadvacátý, Pavel Churavý se jako poslední vešel do bodované třicítky.

Tomáš Slavík se směje po životním závodě ns MS

Tomáš Slavík se směje po životním závodě ns MS | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Vítězný Frenzel si půdu pro celkové vítězství připravil už v dopolední skokanské části, kdy doletěl do vzdálenosti 137,5 metru. Totožný výkon předvedl Christoph Bieler, který ale v konečném pořadí skončil až osmý.

Bez trestných kol přitom dnes byli jen tři lyžaři. Běžecké kvality prokázal olympijský vítěz Francouz Jason Lamy Chappuis, který doběhl druhý se ztrátou 17,4 vteřiny na vítěze. Třetí skončil další německý sdruženář Björn Kircheisen.

Slavík zaznamenal v dopolední skokanské části výkon 121 metrů a musel absolvovat tři trestné okruhy, stejně jako Pavel Churavý. Aleš Vodseďálek si běžeckou část protáhl dokonce o 600 metrů a byl až třetí od konce. Do běžecké části se vůbec nekvalifikoval Miroslav Dvořák.

Světový pohár v severské kombinaci Lillehammeru (Norsko) - závod s trestnými koly:

1. Frenzel (Něm.) 28:38,5, 2. Lamy Chappuis (Fr.) -17,4, 3. Kircheisen (Něm.) -20,6, 4. Moan (Nor.) -21,0, 5. Runggaldier (It.) -22,3, 6. Riessle (Něm.) -28,8, 7. Lacroix (Fr.) -29,4, 8. Bieler (Rak.) -30,8, 9. Kokslien (Nor.) -44,6, 10. Pittin (It.) -1:07,8, ...26. Slavík -1:47,6, 30. Churavý -2:03,1, 38. Vodseďálek -3:08,6, Dvořák (všichni ČR) nekvalifikoval se do běhu.