S. Williamsová postupuje do semifinále Turnaje mistryň bez ztráty setu

Americká tenistka Serena Williamsová porazila na Turnaji mistryň světovou jedničku Viktorii Azarenkovou 6:4, 6:4 a do semifinále postoupí z prvního místa ve skupině. O druhé postupové místo se v přímém souboji utká právě Běloruska s Číňankou Li Na, která udržela naději výhrou nad Němkou Kerberovou 6:4, 6:3.

Serena Williamsová

IntroductionTřiadvacetiletá Azarenková, která vloni prohrála ve finále s Petrou Kvitovou, letos bojuje v Istanbulu o udržení se v čele žebříčku WTA. Pokud s Li Na prohraje, může ji teoreticky z trůnu sesadit Maria Šarapovová. Ruska, která si už ve středu zajistila postup, by ovšem musela Turnaj mistryň bez jediné porážky vyhrát.

Vítězka letošních grandslamů ve Wimbledonu i US Open a také olympijského turnaje Williamsová se sice stejně jako v předchozích duelech nemohla naplno spolehnout na své podání, neztratila opět ani set. Azarenková na Američanku nestačila v posledních osmi z celkově 11 vzájemných zápasů.

Světová pětka Angelique Kerberová odbývající si na Turnaji mistryň premiéru se v prvním setu duelu s Li Na ujala vedení 4:2, pak ale začala úřadovat Číňanka. Lehce nachlazené Němce, která ve středu absolvovala třísetový maraton s Azarenkovou, navíc postupně docházely síly. Po 84 minutách hry proměnila bývalá vítězka French Open svůj první mečbol a uhájila naději na postup. Pro Němku naopak po třetí prohře prestižní turnaj skončil.