Proti Slavii jsme neměli co ztratit, říká kladenský kapitán Patera

Kladenští Rytíři vstoupili do druhé poloviny základní části hokejové extraligy výhrou. Pražskou Slavii porazili 3:1, když na dvě branky Středočechů přihrával Pavel Patera. Velezkušený kapitán Kladna po zápase poskytl rozhovor Radiožurnálu.

Kladenský Pavel Patera (vlevo) v souboji s Robinem Hanzlem z Litvínova

Kladenský Pavel Patera (vlevo) v souboji s Robinem Hanzlem z Litvínova | Zdroj: ČTK

Porazili jste poprvé v sezoně Slavii, navíc ukončili sérii tří porážek. Od druhé minuty jste ale prohrávali, jak těžké bylo zápas otočit?

Samozřejmě jsme chtěli vstoupit do zápasu daleko lépe, chtěli jsme se dostat do vedení, protože nejsme v nejlepším rozpoložení. Bohužel hned snad z první akce jsme dostali gól. Naštěstí jsme to ještě v první třetině otočili. Kdybychom prohrávali déle, tak by to asi bylo horší.

00:00 / 00:00

Rozhovor s kapitánem hokejistů Kladna Pavlem Paterou

Byl rozhodující pro vývoj zápasu právě fakt, že jste dokázali otočit výsledek už v první dvacetiminutovce?

Bylo dobré, že kluci hned vyrovnali a Slavia nevedla dlouho, protože bychom se mnohem víc nutili do zakončení a stálo by nás to spoustu sil. Takhle se musela víc snažit Slavia a to nám vyhovovalo.

V 17. minutě nabídlo Kladno divákům parádní kombinaci první útočné řady. Věděl jste od začátku, že budete hledat Miloše Hořavu, který už dával puk do prázdné branky?

Přiznám se, že jsem ho celou dobu sledoval, protože jsem byl čelem od brány. Jirka Kuchler výborně vybojoval puk a já už věděl, že to Milošovi budu dávat, protože jsem sledoval jeho pohyb. Navíc z mojí pozice by se to bekhendem těžko prostřelovalo. Tak jsem to zkusil a vyšlo to.

Poté následoval uklidňující gól na 3:1. Podle mého soudu hodně netradiční - Pavel Patera pálící od zadní čáry...

Tam Rudovského nechali před brankou úplně volného, tak jsem zkusil vystřelit. A on to ještě stihl tečovat. Ale nás by asi neuklidnilo, ani kdybychom vedli 5:1, nás uklidní vždycky až 60. minuta.

Je výhra nad Slavií o to cennější, že se podařila nad soupeřem, se kterým nemáte vůbec dobrou bilanci?

Bilanci s nimi máme hroznou a možná jsme to měli i v hlavách, že vlastně nemáme co ztratit. Hráli jsme tak uvolněněji, než jsme museli třeba proti Chomutovu, nepadlo na nás, že jsme dostali první gól.

Petr Kadeřábek, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít