Philadelphie ukončila Pittsburghu sezonu, v play off NHL jde dál Jágr a spol.

Hokejisté Philadelphie postoupili z prvního kola play off zámořské NHL. Na třetí pokus ukončili sérii s Pittsburghem. Na vlastním ledě je Flyers v šestém utkání porazili 5:1 a celkově 4:2 na zápasy. Dvě asistence si za vítěze připsal Voráček.

Jakub Voráček (číslo 93) se raduje z gólu do sítě Philadelphie

Jakub Voráček (číslo 93) se raduje z gólu do sítě Philadelphie | Zdroj: ČTK

Poprvé v celé sérii neplatilo, že kdo dá první branku, nevyhraje. Skóre zápasu otevřel hned v první minutě Giroux, pak se trefil po Voráčkově přihrávce Hartnell, potřetí se skóre měnilo díky Gustafssonovi. Pak sice snížil hostující Jevgenij Malkin, ale odpověd nachystal necelou minutu na to Briere po Voráčkově asistenci.

V polovině utkání tak Letci vedli ve Wells Fargo Center už 4:1. Definitivní výhru 5:1 stanovil do prázdné pittsburské brány v poslední minutě utkání Schenn. Šanci na zisk Staley Cupu tak nadále drží po dnešku i Jaromír Jágr a Pavel Kubina. Naopak se Stenley Cupem se loučí obránce Penguins Zbyněk Michálek, který by mohl posílit českou reprezentaci na MS.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 6. zápas:

Philadelphia - Pittsburgh 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. Giroux, 14. Hartnell (Voráček), 26. Gustafsson, 30. Briere (Voráček), 60. Schenn - 29. Malkin. Střely na branku: 23:31. Diváci: 20.127. Konečný stav série: 4:2

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít