Rosolová si na obhajobu zlata na halovém mistrovství Evropy věří

Atletka Denisa Rosolová se chystá na obhajobu svého zlatého úspěchu z halového mistrovství Evropy. Před dvěma lety ovládla v Paříži čtyřsetmetrovou trať a za týden bude v Göteborgu opět bojovat s nejlepšími čtvrtkařkami. Minulou sezonu si vyzkoušela i trať 400 metrů překážek a na olympiádě v Londýně se v této disciplíně probojovala dokonce do finále.

Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová v dějišti ME

Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová v dějišti ME | Foto: Tereza Jelínková

Denisa Rosolová své juniorské mezinárodní úspěchy sbírala ve skoku dalekém. Později se ale přes víceboje dostala až ke sprintům, konkrétně čtyřsetmetrové trati. V roce 2011 dokonce ovládla halový evropský šampionát a po pár měsících překážkového tréninku se na čtvrtce s plůtky probojovala na olympiádu do Londýna.

„Chtěla bych potvrdit umístění ve světových tabulkách, jaké letos mám, takže určitě postup do finále. A tam už se uvidí, bude to nový závod a všichni budou mít stejné podmínky,“ říkala před odletem do Anglie rodačka z Karviné.

00:00 / 00:00

Denisa Rosolová chce na halovém mistrovství Evropy v Göteborgu obhájit zlatou medaili na čtyřstovce

Na ostrovech potvrzovala už od rozběhů velmi dobrou formu a pak přišlo semifinále. V něm Češka zaběhla čas 54,87 sekundy, který ji posouval do finále. Přišel ale šok. Diskvalifikace kvůli nesprávnému přechodu překážky. Česká výprava ovšem uspěla s protestem a ve finále si Denisa Rosolová doběhla pro sedmé místo.

Už za týden se ve švédském Göteborgu uskuteční halové mistrovství Evropy, kde bude obhajovat zlato z Paříže. V tabulkách starého kontinentu této sezony sice na medailových pozicích není, ale i tak pomýšlí na velký výsledek.

„Protože obhajuju, musím počítat jen s největšími ambicemi. Do Paříže jsem odlétala se čtvrtým nebo pátým časem a pak jsem to vyhrála, takže stát se může cokoli. I Britky běžely strašně rychle, bude to rychlý závod. Já jsem běžela jen dvě čtvrtky s tím, že první mi nesedla a ve druhé to byl boj při sbíhání, to nebyl ideální závod. Doufám, že jsem schopná běžet pod dvaapadesát.“

Tomu by nasvědčoval i velmi rychlý čas na 200 metrů, díky kterému vyhrála před týdnem halové mistrovství republiky. Ve Stromovce zaběhla čas 23,51 sekundy a porazila i Zuzanu Hejnovou.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít