Skokankám vládne Slovinka Klinecová. Indráčková vylepšila na světovém šampionátu české maximum

Slovinská skokanka na lyžích Ema Klinecová vyhrála v Oberstdorfu závod na středním můstku a poprvé se stala mistryní světa. Karolína Indráčková na 25. místě vylepšila české maximum.

Oberstdorf Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovinská skokanka Ema Klinecová

Slovinská skokanka Ema Klinecová | Foto: KAI PFAFFENBACH | Zdroj: Reuters

Dvaadvacetiletá Klinecová zvítězila s náskokem 3,1 bodu před norskou obhájkyní titulu Maren Lundbyovou. O další dvě desetiny zpět byla třetí vítězka šedesáti závodů Světového poháru Japonka Sara Takanašiová.

Mistry světa ve sprintu jsou Sundlingová a Klaebo. Čeští běžci na lyžích skončili ve čtvrtfinále

Závodnice z Desné Indráčková skočila v prvním kole 85 metrů a figurovala na 24. místě. Ve druhém se zlepšila na 88,5 metru, ale měla nižší bodové hodnocení za styl. V součtu obou kol o příčku klesla, i tak vylepšila 27. místo Michaely Doleželové z premiérového závodu skokanek na MS v Liberci v roce 2009.

Další tři české reprezentantky Štěpánka Ptáčková, Klára Ulrichová a Veronika Jenčová nepostoupily ve středu z kvalifikace.

Po prvním kole vedla díky nejdelšímu skoku dne 109 metrů Rakušanka Marita Kramerová, ale ve druhém ubrala 11 metrů a skončila pod stupni vítězů. Klinecová vyhrála díky skokům dlouhým 105 a 100,5 metru. Olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018 Lundbyová se ke stříbru odrazila ze čtvrtého místa v první kole a díky druhému pokusu s větrem do zad, který měřil 99,5 metru.

Ženy mají před sebou ještě soutěž družstev na středním můstku, závod smíšených týmů a premiérově na MS soutěž jednotlivkyň na velkém můstku.