Ze skokanské kvalifikace v Ga-Pa postoupili Koudelka, Polášek i Sakala, vyhrál Němec Geiger

Skokani na lyžích Roman Koudelka, Viktor Polášek a Filip Sakala postoupili do druhého závodu Turné čtyř můstků. Debutantovi Sakalovi se to na Turné podařilo poprvé. V kvalifikaci v německém Garmisch-Partenkirchenu neuspěl z českého kvarteta jen Čestmír Kožíšek. Kvalifikaci vyhrál domácí skokan Karl Geiger.

Garmisch-Partenkirchen Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karl Geiger.

Karl Geiger. | Foto: Michael Dalder | Zdroj: Reuters

Koudelka dopadl na 128 metrů, přičetl body za zadní vítr a v kvalifikaci obsadil 25. místo. „Bylo to brzké na hraně. V Oberstdorfu jsem se cítil lépe, ale doufám, že jsem na dobré cestě a moje skoky se budou zlepšovat,“ hodnotil loni celkově pátý muž Turné Koudelka na Eurosportu. Jeho sokem v 1. kole bude Němec Pius Paschke.

Japonec Kobajaši ovládl první závod Turné čtyř můstků, bodoval i český skokan Koudelka

Polášek dolétl o půl metru dál než Koudelka, ale body za vítr naopak odečítal. Skončil na 39. místě a o druhé kolo bude první den roku 2020 bojovat s jiným Němcem Stephanem Leyhem.

Sakala si premiérově v závodu Turné zaskáče díky 120 metrům a 48. místu. Ve středu zkusí překvapit vítěze z Oberstdorfu a obhájce prvenství v Turné čtyř můstků favorizovaného Japonce Rjoja Kobajašiho.

Kožíšek sice skočil stejně jako Sakala 120 metrů, ale přičítal méně bodů za vítr a obsadil 53. místo.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):
1. Geiger (Něm.) 142,7 b. (139 m), 2. Aschenwald (Rak.) 142,6 (140), 3. R. Kobajaši (Jap.) a P. Prevc (Slovin.) oba 140,9 (138), 5. Eisenbichler (Něm.) 140,0 (137,5), 6. Sato (Jap.) 137,7 (138), ...25. Koudelka 123,1 (128), 39. Polášek 114,7 (128,5), 48. Sakala 108,7 (120), 53. Kožíšek (všichni ČR) 104,5 (120).