Hokejisté Plzně rozstříleli Olomouc 8:0, gólman Pavlát udržel třetí čisté konto v sezoně

Hokejisté Plzně deklasovali ve 47. kole extraligy Olomouc 8:0 a po dvou porážkách naplno bodovali. Dvěma góly se pod to podepsal útočník Ondřej Matýs, tři kanadské body za branku a dvě asistence nasbíral Petr Zámorský. Třetí čisté konto v sezoně udržel Dominik Pavlát. Hanáci nenavázali na sobotní výhru za Sparty a připsali si čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Plzně deklasovali ve 47. kole extraligy Olomouc 8:0 a po dvou porážkách naplno bodovali | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Domácí začali aktivně, brankář Sedláček ale zlikvidovat zakončení Söderlunda. Na druhé straně zkoušel otevřít skóre na brankovišti nekrytý Navráti, Pavláta ale nepřekonal.

Hokejisté Sparty po obratu v závěru zdolali Plzeň 4:2. Kladno ovládlo divokou přestřelku s Libercem

V 10. minutě udeřilo na druhé straně, když po Holešinského přihrávce skóroval pokusem bez přípravy z levého kruhu Matýs.

Rychle mohl odpovědět Bambula, zblízka ale dorážkou netrefil odkrytou branku. Kohouti promarnili i přesilovou hru, naopak je během ní od další pohromy uchránil pozorný Sedláček proti střele mezi kruhy osamoceného Lva.

Do prostřední části vstoupili lépe Indiáni a ve 23. minutě zvýšil bekhendovou dorážkou Pourova pokusu Rekonen na 2:0. O čtyři minuty později navíc před brankou nekrytý Indrák přidal s přispěním teče soupeře třetí gól.

Střelecky aktivnější hosté nevyužili ani druhou početní výhodu a v největší příležitosti neuspěl po individuálním průniku tváří v tvář Pavlátovi Navrátil. Domácí trenéři následný nápor soupeře zmírnili oddechovým časem.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky sice domácí neproměnili svoji první přesilovku, ale po technickém přestupku olomoucké střídačky už početní výhodu využil ve 43. minutě po šikovném objetí branky Matýs.

Poté Indiáni v poklidu zvládli oslabení a po jeho skončení ve 46. minutě definitivně zlomil odpor Kohoutů ranou od modré čáry Zámorský.

Dvě minuty na to nepovedenou pasáž hostů trvající necelých šest minut dokonal šťastnou trefou Hrabík. Zbytek hrací doby proměnili domácí v exhibici a díky nedisciplinovanosti soupeře bez větších potíží ubránili třetí čisté konto Pavláta v sezoně.

Navíc v 57. minutě uspěl ranou od modré čáry exolomoucký Dujsík a o 30 sekund později na konečných 8:0 upravil po elegantním zakončení samostatného úniku Söderlund.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 23. 5. 2024)