Jágrův gól nestačil, Kladno zůstává poslední. Sestava pro předkolo play-off je kompletní

Dvě kola před koncem základní části je jasno o všech účastnících předkola extraligového play-off. Prodloužení sezony Lítvínovu zajistila výhra 2:1 nad Plzní. Vyřazovací boje čekají i Mladou Boleslav, která vítězstvím 4:3 po nájezdech ukončila desetizápasovou vítěznou sérii Hradce Králové. Poslední Kladno prohrálo 1:2 s Vítkovicemi a na České Budějovice ztrácí jeden bod.

Kladno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr v zápase proti Vítkovicím

Jaromír Jágr v zápase proti Vítkovicím | Foto: Pavel Mazáč /CNC | Zdroj: Profimedia

Hokejisté Kladna po třetí porážce za sebou dál uzavírají tabulku soutěže, v pátečním 51. kole základní části soutěže navíc cestují na půdu předposledních Českých Budějovic, které mají na Rytíře jednobodový náskok.

‚Baráž tu nikdo nechce.‘ Kladno neudrželo vedení a po dvou dnech opět spadlo na dno tabulky

Hned v úvodních sekundách zápasu proti Vítkovicím zakončoval Jágr, ale jeho pokus hosté zblokovali. Rytíři byli i v dalších minutách o něco aktivnější, první šanci si však připravili Ostravané.

Na konci šesté minuty se do přečíslení dvou na jednoho dostali Fridrich se zakončujícím Lakatošem, gólmana Brízgalu však překonat nedokázal.

Domácí však varování nevzali vážně a v polovině sedmé minuty je potrestal Raskob. Vyrovnat mohl Jágr, z ideální pozice však nedokázal překonat strážce hostující branky Klimeše.

Další gól přinesla až třetí třetina, kdy ve 45. minutě po Veberově chybě u postranního hrazení prostřelil Brízgalu Kotala. Ve 48. minutě měli domácí štěstí, když Jarůšek zazvonil na tyčku.

Ostravané s přehledem hájili svůj náskok. Rytíři to v závěru zkusili s dlouhou hrou bez gólmana, jejich početní převahu ještě umocnil Grmanův faul a Jágr z prostoru mezi kruhy 57 sekund před koncem základní hrací doby snížil. Na kýžené vyrovnání už však domácí nedosáhli.

Trápení Třince

V repríze loňského finále pražská Sparta porazila Třinec 4:2. Gólem a asistencí se na tom podíleli útočníci Miroslav Forman a David Kaše. Pražané bodovali v 15 z posledních 16 kol a stále ztrácejí tři body na druhé Vítkovice, které však odehrály o zápas navíc. Obhájci titulu Oceláři prohráli pátý z minulých šesti duelů a přišli o šanci na přímý postup do čtvrtfinále.

Vstupenku do předkola play off si zajistili hokejisté Mladé Boleslavi, kteří vyhráli na ledě Hradce Králové 4:3 po samostatných nájezdech. Rozdílovou trefu zařídil bývalý hráč Hradce Kelly Klíma.

Po 50. kole základní části je známá kompletní sestava 12 týmů, které si zahrají play off. Ve zbývajících dvou kolech se mezi Českými Budějovicemi a Kladnem rozhodne o účastníkovi baráže.