Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v dohrávce s Karvinou 2:2, mezi Bohemians a Libercem gól nepadl

Fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 17. kola první ligy doma s Karvinou dotáhli dvoubrankovou ztrátu a remizovali 2:2. Slezský nováček si už v úvodních 13 minutách vytvořil náskok po gólech Amara Memiče a Martina Doležala. Ještě do přestávky ale snížil Tomáš Ladra a v 64. minutě vyrovnal Júsuf Hilál, který předtím na konci prvního poločasu neproměnil penaltu.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 17. kola první ligy doma s Karvinou dotáhli dvoubrankovou ztrátu a remizovali 2:2. | Foto: Radek Petrášek / ČTK | Zdroj: ČTK

Oba týmy v nejvyšší soutěži bodovaly po sérii tří porážek. Mladá Boleslav je v neúplné tabulce sedmá, Karviné patří 13. místo, ale má k dobru odložený zápas s Pardubicemi. Dnešní utkání se v původním termínu zkraje prosince nehrálo kvůli sněžení a nezpůsobilému terénu.

Slavia na prodej? O fotbalový klub má mít zájem Tykač, odhadovaná cena je okolo dvou miliard

Karviná v předchozích třech ligových duelech v Mladé Boleslavi prohrála bez vstřelené branky, tentokrát ale na gól nečekala dlouho. Už v sedmé minutě domácí stoper Suchý ztratil stabilitu, míč mu sebral Doležal a před bránou našel Memiče. Bosenský křídelník si připsal druhou trefu v ligovém ročníku.

Ofenzivní hráči Slezanů si navíc spolupráci zopakovali o šest minut později, kdy Memič nacentroval na Doležala, jenž se přes obránce prosadil poprvé v ligové sezoně i v dresu Karviné.

Nevydařený úvod domácími otřásl, přesto stejně jako soupeř hned z první střely na branku skórovali. V 25. minutě Ladra napřáhl ze zhruba 25 metrů a výstavní ranou stylově ukončil více než sedmiměsíční čekání na gól v nejvyšší soutěži.

Středočeši postupně převzali otěže zápasu a ještě do přestávky mohli srovnat. Traoré zahrál ve vápně rukou a sudí Szikszay po konzultaci s videorozhodčím nařídil penaltu. Míč si vzal Hilál, jeho střelu k pravé tyči ale brankář Holec vystihl a udržel Karviné poločasové vedení.

Mladoboleslavští i druhý poločas začali velkým náporem. Ve 48. minutě selhal ve vyložené šanci znovu Hilál, který na Holce nevyzrál ani hlavou. Bahrajnský útočník se dočkal v 64. minutě a po Kušejově centru razantní hlavičkou už nedal slovenskému brankáři šanci. V ligové sezoně si připsal čtvrtý gól.

Domácí měli i ve zbytku druhé půle tlak, ale pevnou obranu soupeře už nepřekonali. Boleslavský tým v nejvyšší soutěži neprohrál s Karvinou podesáté za sebou.

17. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 2:2 (1:2)
Branky: 25. Ladra, 64. Hilál - 7. Memič, 13. Doležal. Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Kotalík - Černý (video). ŽK: Suchomel, Mareček, Sakala - Boháč, Fleišman, Traoré, Doležal. Diváci: 960.

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 0:2 (0:2)
Branky: 4. Čmelík, 45.+1 Kučera. Rozhodčí: Rouček - Hrabovský, Hádek - Batík (video). Bez karet.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Volek - Podaný, Žurovec - Starý (video). ŽK: Hrubý, Hůlka, Vondra - Ghali, Frýdek, Bačkovský. ČK: 58. Ghali. Diváci: 2579.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 13. 12. 2023)