Sevilla přejela v odvetě Manchester United 3:0 a s přehledem postoupila do semifinále Evropské ligy

Fotbalisté španělské Sevilly zvítězili v odvetném utkání čtvrtfinále Evropské ligy jednoznačně 3:0 nad Manchesterem United a po úvodní remíze 2:2 na půdě soupeře s přehledem postoupili do semifinále.

Sevilla (Aktualizováno: 23:15 20. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ramon Sanchez Pizjuan

Ramon Sanchez Pizjuan | Zdroj: Reuters

Manchester United doplatil na remízu 2:2 z úvodního duelu, ve kterém vedl ještě v 84. minutě o dvě branky. V Seville ale brzy prohrával, když Nasírí využil chyby v rozehrávce a vsítil svou 50. branku za klub.

Utkání jsme sledovali ONLINE

Kouč Ten Hag poslal na hřiště do druhé půle i uzdraveného Rashforda, „Rudým Ďáblům“ ale ani příchod nejlepšího střelce nepomohl.

Naopak krátce po změně stran udeřil po rohu Badé a v závěru po obrovské chybě gólmana De Gey uzavřel skóre znovu Nasírí.

Sevilla potvrdila, že na United umí. Po osmifinále Ligy mistrů v roce 2018 a semifinále Evropské ligy před třemi lety vyřadila anglický velkoklub potřetí v řadě. Andaluský celek tak stále může pátým triumfem v soutěži ještě vylepšit vlastní rekord. Dvakrát navíc ovládl i Pohár UEFA, předchůdce Evropské ligy.

Odvetná utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

AS Řím - Feyenoord Rotterdam 2:1 (0:0) po 90 minutách
Branky: 60. Spinazzola, 89. Dybala - 80. Paixao. První zápas 0:1.

FC Sevilla - Manchester United 3:0 (2:0)
Branky: 8. a 81. Nasírí, 47. Badé. První zápas 2:2, postoupila Sevilla.

Sporting Lisabon - Juventus Turín 1:1 (1:1)
Branky: 20. Edwards z pen. - 9. Rabiot. První zápas 0:1, postoupil Juventus.

Saint-Gilloise - Leverkusen 1:4 (0:2)
Branky: 65. Terho - 2. Diaby, 38. Bakker, 61. Frimpong, 79. Hložek. První zápas 1:1, postoupil Leverkusen.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít