Hokej - online přenos Francie - Německo, 21. května 2024 12:20, Ostrava Arena - aktualizováno:

Francie

Německo

3 : 6

(1:1, 2:3, 0:2)

• Němci si po skončení utkání užívají děkovačku s kotlem v rohu ostravské arény. Po celou dobu základní skupiny se Německo mohlo těšit vydatné podpoře. Před čtvrtfinále Německo stále neví, zda zůstává v Ostravě nebo jej čeká stěhování do Prahy. Výrazně však napoví už odpolední zápasy.
  • Francie tedy ve skupině B se ziskem čtyř bodů obsadila sedmé místo a představí se v elitní divizi i příští rok. Německo se dnešním vítězstvím vyhouplo na druhé místo. Pokud však Američané zvítězí nad Lotyšskem, dostanou se před Německo.
  • Střely na branku: 23 – 40
    Zásahy brankářů: 34 – 20
  • Je konec! Německo na závěr základní skupiny poráží Francii v poutavém zápase 6:3 a pojišťuje si nejhůře třetí pozici ve skupině B. První šanci měla Francie už po deseti sekundách, ale Perret Grubbauera nepřekonal. Po dvou minutách hrozil na opačné straně Michaelis, jehož dorážku Papillon vytěsnil ramenem. Další šanci Německa zahodil v úniku Dominik Kahun. Do vedení se tak dostali Francouzi, a to po skvělém přečíslení zakončením Valentinem Claireaux. Do přestávky však Francie náskok neudržela. Krátce po skončení německé přesilovky se trefil Marc Michaelis.

Hned v úvodu druhé třetiny přitom vrátil Francii vedení Anthony Rech. Na jeho zásah dokázal odpovědět z protiútoku Lukas Kälble. Francii vrátil vedení po úniku Sacha Treille. Od té doby už na ledě kralovali hokejisté Německa. Nejprve neplatil pro ofsajd gól Peterky. O dvě minuty později však vyrovnal Wojciech Stachowiak. O dalších dvacet dva sekund později dokonce poslal Německo poprvé v utkání do vedení Maxmilian Kastner. Němci dokonce přidali i pátou branku, jenže zásah Leonharda Pföderla pro změnu neplatit kvůli nedovolenému bránění brankáři.

Ve třetí třetině už Německo diktovalo tempo hry. V jejích úvodu přidal pátou branku Wojciech Stachowiak V početní převaze se navíc prosadil Lukas Reichel. Francie se v závěru ještě nechala strhnout tempem utkání, z čehož vyústila řada vyloučení.

• Trest
    Ještě jedno vyloučení na straně Francie! Justin Addamo zakončí šampionát na trestné lavici, kde si odsedí trest za krosček.
  • Oba týmy hrají v plném počtu.
  • Sacha Treille bojoval o kotouč v rohu útočného pásma, ale po souboji nedokázal najít spoluhráče ve střelecké pozici.
  • Skvělou práci odvedl ve středním pásmu Marc Michaelis, který se prodral k odraženému kotouči a prosmýkl se s ním do pásma útočného.
  • Florian Chakiachvili ještě nahazoval puk od modré čáry, avšak jeho vysoké nahození nikdo v bílém dresu nedokázal nebezpečně tečovat.
  • Ránu od modré čáry vyslal Yohann Auvitu, ale pokus vítkovického obránce Grubauer dobře viděl a připsal si jistý zákrok vyrážečkou.
  • Vyloučený Jordan Perret je zpátky na ledové ploše. Začíná přesilovka Francie.
  • Německý kotel v rohu ostravské haly už oslavuje postup svých oblíbenců do čtvrtfinále šampionátu. Němci ve skupině obsadí nejhůře třetí místo.
  • Důležité
    John Peterka se nádherně uvolnil v útočném pásmu, kde vyslal zajímavé zakončení zápěstím. Jeho projektil se otřel o boční síť!
  • Aktuálně se tedy hraje ve čtyřech na obou stranách. Do útočného pásma projel Kevin Bozon, který zadovkou nenašel spoluhráče.
  • Trest
    Francouzský Jordan Perret nakonec dostává dvě minuty za hrubost. Frederik Tiffels však vyfasoval pět minut a osobní trest do konce utkání za vražení na hrazení.
  • Po dalším tvrdém ataku za brankou Francie si rozhodčí jedou prohlédnout záznam kvůli výši uloženého trestu.
  • Enzo Cantagallo si našel prostor na pravém kruhu, odkud zakončil příklepem, ale jeho ránu Grubauer vyrazil betonem mimo tři tyče.
  • Další zakončení z levé strany vyslal na branku Jonas Müller, jehož pokus skončil sražený mimo tři tyče.
  • Leonhard Pföderl získal puk ve středním pásmu, jenže nedokázal přihrát nikomu do jízdy. Defenziva Francie puk stihla vypíchnout.
  • Charles Bertrand se na pravé straně útočného pásma zmocnil kotouče, který pohotově nahodil na branku. Sražený pokus skončil mimo led.
  • Do útočného pásma se podívali Francouzi, ale jejich přechod podle čárových rozhodčích nebyl v pořádku. Postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.
  • Utkání sleduje 9 109 diváků!
  • Perret si v útočném pásmu našel volný kotouč a pohotově zakončil. Jeho rána však skončila na betonu Grubauera.
  • Němci se usadili v útočném pásmu, ale jejich akce v zakončení nevyústila. Defenziva Francie dokázala kotouč odehrát do bezpečí.
  • Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a Německo drží luxusní tříbrankové vedení. Francie navíc od poloviny zápasu příliš nekouše.
  • Vyloučený Perret je zpátky na ledě, oba týmy hrají v plném počtu.
  • Znovu se hokejistům Francie podařilo vyhodit puk přes celé kluziště za branku Německa. Favorizovaný celek se v této přesilovce nikam netlačí.
  • Peterka z levé strany hledal před brankou stojícího Sturma, jehož plácnutí do kotouče skončilo na hrudi francouzského gólmana.
  • Francie se z tlaku v početní převaze soupeře vymanila vyhozením kotouče přes všechny čáry.
  • Trest
    Německo si znovu zahraje přesilovku. Crinon a Stachowiak vyfasovali trest za hrubost. Perret navíc dostal trest za krosček.
  • Charles Bertrand se dostal do zakončení z prostoru mezi kruhy, ale kotouč mu v klíčovou chvíli utekl od čepele k obránci v černém dresu.
  • Němci už se nikam neženenou. Jonas Müller vyhodil puk z obranného pásma obloučkem do pásma středního. Němci následně vyrazili na střídačku.
  • Francie se snažila přejít do protiútoku, jenže ve středním pásmu Francouzi málem přišli o kotouč.
  • Střídání
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Quentin Papillon, přichází Julian Junca.
  • Gól
    Německo právě vstřelilo branku! Německo bleskově využívá přesilovou hru a přidává druhou branku v utkání! Po rychlém přiklepnutí mezi kruhy sice Papillon výborně zasáhl, ale k dorážce se dostal LUKAS REICHEL, který puk zasunul do branky podél ležícího gólmana! Asistence: Nico Sturm, Leonhard Pföderl.