Hokej - online přenos Norsko - Finsko, 13. května 2024 16:20, Praha - aktualizováno:

Norsko

Finsko

1 : 4

(0:2, 1:2, 0:0)

• Střely na bránu 14:42 (9:17, 5:12, 0:13)
    Vyloučení 5:2
    Využití 0:1
  • Hokejisté Finska sice poprvé na turnaji inkasovali, když v závěru druhé třetiny neuhlídali z trestné lavice se vracejícího Krogdahla, ale to byla jen kosmetická vada na jejich hladkém vítězství. Již ve 31. minutě vedl favorit 4:0, když na hattrick proti Velké Británii navázal dvěma góly Kapanen a dvakrát se trefil rovněž Hyry. Oba v úvodní části prakticky stejným způsobem tečovali Kaskiho střely od modré čáry, Hyry pak udeřil hned v úvodu druhé třetiny a Kapanen skóroval do prázdné po hrubce norského brankáře. Norové několik nadějných brejků nedotáhli, ve třetí části se však nedostali ani k jediné střele a Finové po sérii šancí okolo 45. minuty už zápas jen v poklidu dohráli.
  • Konec zápasu.
  • V úplném závěru se neujala po Granlundově zadovce ani Lehtonenova golfová rána.
  • Kaskiho střelu od modré tentokrát nikdo netečoval a končí ve výstroji norského brankáře.
  • Valtteri Puustinen si vyměnil kotouč s Kaskim, z levého kruhu pak pálí jen do Arntzenova betonu.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Norsko:
    Stian Solberg – 2 min., držení.
  • Martin Rønnild našel skvělou křížnou přihrávkou Håvarda Salstena, jenže tomu se kotouč zamotal mezi bruslemi a tak to vypadá, že Säteri celou třetinu jen odstojí v bráně bez jediného zákroku.
  • Jormakka nabil pod sebe Määttovi, jenže obránce Detroitu práskl holí spíše o led. Kotouč nakonec doklouzakl pod Arntzena, který přerušuje hru a následuje poslední komerční přestávka.
  • Zakázané uvolnění Finů přesouvá hru před Säteriho.
  • Finové se už nikam neženou, šetří síly a zápas se dohrává víceméně z povinnosti.
  • Thoresen centroval od levého hrazení na Brandsegga-Nygårda, ani ten se však přes důrazné bílomodré zadáky nedostal do zakončení.
  • Ofsajd byl odpískán Jormakkovi.
  • Norsko je ve třetí třetině stále bez střely na bránu. Solberg vyslal do jízdy Steena, ale ten se neprosadil přes obránce jeden na jednoho.
  • Dnešní utkání sleduje 16 127 diváků. Přesně řečeno právě sledují program během další komerční přestávky.
  • A opět Björninen, tentokrát si počíhal u tyčky a dostal přesnou přihrávku, jenže z metru neměl kudy dostat kotouč za Arntzenův beton.
  • Björninenův tečovaný pokus rozvlnil ochrannou síť, pokračuje se vhazováním před norskou bránou.
  • Olli Määttä si nabruslil z rohu před bránu, na lepší zakončení mu však nezbyl prostor a jen trefuje beton nehnutého norského gólmana.
  • Finskou chybu v rozehrávce nepotrestal bekhendem z úhlu Berg-Paulsen.
  • Arntzen zalehává kotouč a přerušuje hru, přetížená obrana Norů si může konečně odpočinout během reklamní přestávky.
  • Důležité
    To je neuvěřitelná sada, během 65 vteřin čtvrtá tutovka Finů. Po Jormakkově ráně zvoní tyč za překonaným Arntzenem!
  • Důležité
    Pokračuje série obrovských šancí Finska. Pekka Jormakka vypíchl před bránou kotouč jednomu z obránců a servíroval mezi kruhy úplně volnému Innalovi, který zvolil bombu příklepem, jenže trefuje pouze plexisklo.
  • Důležité
    Oliver Kapanen mohl už před brankovištěm střílet sám, před šancí na hattrick dal přednost přihrávce na lépe postaveného Puljujärviho, proti jeho pohotové ráně se však Arntzen stačil mrštně přemístit.
  • Důležité
    Mikael Granlund se vyhnul natažené holi padajícího obránce Kåsastula a najížděl sám na brankáře, při bekhendovém blafáku největší finské hvězdy však utěsnil Arntzen přední tyč neprodyšně.
  • K odraženému kotouči od zadního mantinelu se před bránou dral Berg-Paulsen, po kratším závaru na brankovišti ho zalehává Säteri a poprvé od začátku třetiny přerušuje hru.
  • První dvě střídání se odehrála ze zajištěných obran, kotouč klouže většinou podél mantinelů.
  • Začala třetí třetina.
  • Finsko směřuje za hladkým vítězstvím. Mezi přestávkami se hrálo kvůli úpravě ledu a předčasném konci úvodní části netradičně 21 minut, stejně jako v první třetině skórovali Hyry a již popáté na turnaji Kapanen. Na brejky hrající Norové se ovšem v závěru druhé třetiny přece jen dočkali zaslouženě čestného úspěchu, když si favorit nepohlídal Krogdahla, vracejícího se z trestné lavice.

Střely na bránu 14:29
    Vyloučení 4:2
    Využití 0:1
  • Druhá třetina skončila.
  • Gól
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Z trestné lavice si naskočil rovnou do samostatného nájezdu zapomenutý MAX KROGDAHL a Finové po 163 minutách a 47 vteřinách na turnaji poprvé inkasují. Odpočatý útočník švédského druholigového Östersundu přehodil Säteriho beton šikovně po přehození na bekhend. Asistence: Johannes Johannesen.
  • Norsko je v plném počtu.
  • Innala sestřelil dalšího z norských obránců Johannesena, to už je pro vikingy kritické.
  • Granlund naznačil střelu, místo ní však nabil na modrou Lehtonenovi, kterému padl obětavě do rány Rønnild. Schytal to patrně do kolene a kulhá, téměř se nemůže postavit na nohy. Finové hrají prakticky pět na tři a půl.
  • Trest
    Max Krogdahl – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.
  • Velmi dlouho se bojovalo o zašlápnutý kotouč v rohu kluziště, rozhodčí nakonec pískají útočný faul Norů. Pokračovat se bude až po další z řady komerčních přestávek.
  • Tečovaná střela od modré čáry končí těsně vedle finské pravé tyče.
  • Komerční přestávka, po které se bude vhazovat opět v norském pásmu.
  • Lehtonenovu střelu příklepem od modré vyráží Arntzen pravým betonem.
  • Patrick Thoresen dává nechtěně při přihrávce dozadu naslepo přes celé hřiště malou domů Arntzenovi, to se v hokeji až tak často nevidí...
  • Gól
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Jeden z nejlehčích gólů kariéry dává aktuální král střelců tohoto turnaje OLIVER KAPANEN. Brankář Arntzen kiksnul při rozehrávce za vlastní bránou, od Oksanenovy brusle se kotouč odráží před prázdnou bránu, kterou stačilo ze dvou metrů trefit. Asistence: Ahti Oksanen.