Britská premiérka plánuje změnit vízový systém. Chce tak vyřešit nedostatek pracovních sil

Britská premiérka Liz Trussová plánuje zásadní revizi vízového systému. Doufá, že tento krok pomůže v Británii vyřešit akutní nedostatek pracovních sil v klíčových průmyslových odvětvích, napsal v neděli list Financial Times.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třetí premirérkou v historii Velké Británie se stane Liz Trussová

Britská premiérka Liz Trussová | Foto: Molly Darlington | Zdroj: Reuters

Premiérka se podle ekonomického deníku plánuje vzepřít některým svým - jak řekla - protiimigračním vládním kolegům a navrhnout změny, které by zaměstnavatelům v Británii umožnily přijmout více zaměstnanců ze zahraničí.

Mimo jiné by se mohl například zmírnit požadavek, který se týká znalosti angličtiny v některých odvětvích.

Na dotaz, zda budou na seznamu osob, kteří mohou do země přijet, přidána další povolání, ministr financí Kwasi Kwarteng BBC řekl, že nyní se tímto tématem zabývá ministr vnitra. „Ministr vnitra k tomu v příštích týdnech vydá prohlášení,“ dodal Kwarteng.

Velká Británie držela minutu ticha za královnu Alžbětu II. Poté lidé tleskali na oslavu jejího života

Číst článek

Britská vláda má podle Financial Times v plánu také zrušit omezení týkající se počtu sezonních pracovníků, kteří mohou přijet ze zahraničí, aby v Británii pracovali v zemědělství.

Podle průzkumu z letošního srpna po brexitu prudce klesl počet občanů Evropské unie, kteří se stěhují do Británie. Dramatický pokles migrace ze států EU tvrdě zasáhl zejména britské pohostinství.

I když brexit podle výzkumu organizace Migration Observatory (MO) při Oxfordské univerzitě a skupiny nezávislých odborníků ReWage zhoršil chronický nedostatek pracovních sil v Británii, nebyl jeho jedinou příčinou.

K vysokému počtu volných pracovních míst v Británii přispěla podle výzkumu i pandemie, předčasný odchod do důchodu osob starších padesáti let, vysoká úroveň zaměstnanosti v celé Evropě a nedostatek pracovních sil v mezinárodním měřítku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme