Hokejisté Třince v boji o první místo v tabulce porazili brněnskou Kometu

Šesti zápasy desátého kola v pátek pokračovala hokejová Tipsport extraliga. Ve šlágru dne porazil v prodloužení Třinec brněnskou Kometou, který se díky tomu dostal do čela ligové tabulky. Sérii nezdarů zastavili hráči Chomutova poté, co na vlastním ledě zdolali Zlín. Pražská Sparta pak rozstřílela Mladou Boleslav 9:0.

Hokejisté Hradce Králové narazili v 10. kole na Olomouc

Hokejisté Hradce Králové narazili v 10. kole na Olomouc | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)

Před zápasem proti Třinci se brněnská Kometa držela na první příčce extraligy. Oceláři však zaostávali pouze kvůli horšímu skóre, takže bylo jasné, že se vítěz pátečního duelu posune do čela.

Bezbrankový stav trval do 17. minuty, kdy se ze šťastného gólu radoval brněnský Vojtěch Němec. Ten branky docílil poté, co jeho nahození do vlastní brány tečoval jeden z domácích beků.

Oceláři se dočkali vyrovnání krátce po první přestávce, když Vladimír Roth při přesilovce prostřelil gólmana Vejmelku.

Vyrovnaný stav ale neplatil dlouho, protože hned ve 25. minutě vrátil Kometě vedení Martin Erat. Konec prostřední dvacetiminutovky ovšem patřil domácím, kterým se díky Erikovi Hrňovi a Rostislavu Marozsovi podařilo otočit stav utkání.

Ve třetí třetině padl jen jeden gól a to opět z hole Vojtěcha Němce, který díky důrazu srovnal na 3:3.

Zápas nakonec dospěl do prodloužení, v němž Třinci bonusový bod vystřelil Jakub Petružálek. Tento gól navíc poslal Oceláře do čela tabulky.

Branky a nahrávky: 21. Roth (Dravecký), 28. Hrňa (Kreps, Marosz), 31. Marosz (M. Růžička), 65. J. Petružálek (Linhart, Marosz) - 17. V. Němec, 25. Erat (Nečas), 52. V. Němec (Štencel, M. Erat). Rozhodčí: Pražák, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - PSG Zlín 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)

Sérii tří porážek v řadě ukončili Piráti z Chomutova, kteří v domácí aréně porazili Zlín. V duelu mezi Chomutovem a Zlínem byla na góly bohatá především první třetina, v níž padlo pět branek.

Chomutovští o svém vítězství definitivně rozhodli během druhé třetiny, kdy nasázeli dvě branky, díky čemuž hostům odskočili na rozdíl tří gólů. Na výhře 6:3 se výrazně podílel Vladimír Růžička mladší, který si připsal čtyři kanadské body.

Branky a nahrávky: 4. Kämpf (V. Růžička ml., Valach), 8. V. Růžička ml. (Kaše, Tomica), 20. Poletín (Skokan, Valach), 24. Kaše (V. Růžička ml., Rutta), 30. Huml, 54. V. Růžička ml. (Kämpf, Kaše) - 3. Říčka (Bukarts, Kotvan), 18. P. Holík (Kotvan), 45. D. Šťastný z trest. střílení. Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Hribik - D. Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 4366.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Po nevýrazném úvodu sezony se do formy dostávají hokejisté Litvínova. Mistři extraligy z ročníku 2014/15 si v pátek vyšlápli na Plzeň, kterou porazili na jejím ledě v poměru 4:3. Vítězství Vervy dvěma body podpořil Kristian Reichel.

Branky a nahrávky: 16. Kratěna (D. Kubalík, Slovák), 25. Vondráček, 46. Čerešňák (Kratěna, Johnson) - 16. Trávníček (M. Hořava, K. Reichel), 32. Jurčík (Gerhát, Válek), 33. K. Reichel (M. Hořava), 54. J. Černý (R. Hanzl, M. Hanzl). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4076.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Čtvrtou prohru za sebou nedopustili úřadující mistři z Liberce, kteří přehráli Vítkovice. První třetina zápasu mezi Libercem a Vítkovicemi nabídla poměrně vyhrocenou podívanou, což se odrazilo i v udělení několika vyšších trestů.

Hráči Liberce měli po celou dobu zápasu střeleckou převahu, ale dlouho si nedokázali vybudovat bezpečný náskok.

Všechny body však nakonec přece jen zůstaly v Liberci, který oslavil vítězství 3:1.

Branky a nahrávky: 20. Ordoš, 24. Lakatoš (P. Jelínek), 60. Šimek (P. Jelínek) - 26. Baranka (O. Roman, Sloboda). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 8:6, navíc Klok (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5168.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 3:4 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Těsným výsledkem skončilo utkání v Olomouci, v němž domácí podlehli královehradeckému Mountfieldu 3:4 po prodloužení.

Vítězství Hanákům mohl v 55. minutě zápasu zajistit Marek Laš, jenž se prosadil při přesilovce přesnou ranou pod horní tyčku. Pár okamžiků poté však po přihrávce Jaroslava Bednáře dokázal vyrovnat slovinský obránce Blaž Gregorc.

V následném prodloužení byli šťastnější hosté, kterým výhru zajistil čerstvě 38letý útočník Jiří Šimánek.

Branky a nahrávky: 13. Strapáč (Ondrušek), 35. Jaroměřský (Matai, Skladaný), 55. Laš (Vyrůbalík, J. Mikúš) - 15. Dej (Bednář), 39. Bednář (Kukumberg), 57. Gregorc (Bednář, Dej), 62. Šimánek (Dietz). Rozhodčí: Pešina, Mrkva - Bláha, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. Diváků: 4761.

Sparta Praha - Mladá Boleslav 9:0 (1:0, 4:0, 4:0)

Své nejvyšší letošní vítězství vybojovala v O2 Areně pražská Sparta, jež si jasně poradila s Mladou Boleslaví v poměru 9:0. Sparťané zlomili Středočechy především díky vydařené druhé dvacetiminutovce, během níž nastříleli čtyři góly.

V závěrečném dějství pak Pražané přidali další čtyři góly, přičemž poslední dva z nich v rámci jednoho oslabení.

Branky a nahrávky: 20. Pech (Ružička, Kalina), 28. P. Vrána, 29. Gernát, 29. A. Kudrna, 33. Ihnacak (Ružička), 48. P. Vrána (Ružička, Ihnacak), 58. Uher (Cingel), 59. Černoch (Forman), 59. Cingel. Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:9, navíc Nedomlel - Pastor oba 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 5575.