Hokejisté Lva prohráli vysoko v Magnitogorsku, Malkin si připsal tři body

Hokejisté pražského Lva utrpěli nejvyšší porážku v letošní sezoně KHL. Na ledě Metallurgu Magnitogorsk prohráli vysoko 1:6. Jedinou branku českého týmu dal Jakub Klepiš. Hvězdný útočník domácích Jevgenij Malkin si připsal tři body za gól a dvě asistence.

Lev Praha - Spartak Moskva, utkání Kontinentální hokejové ligy 8. září v Praze. Zleva Eduard Levandovski ze Spartaku a brankář HC Lev Tomáš Pöpperle. | Zdroj: ČTK

Lev se podruhé v sezóně vydal na trip na kluziště soupeřů, ale na rozdíl od toho minulého se mu první duel nepovedl. V Magnitogorsku držel s domácími krok v první třetině, v té druhé ale doplatil na častá vyloučení a dostal v ní pět gólů. Metallurg využil v zápase hned čtyři početní výhody ze sedmi. Lev tak prohrál potřetí z deseti letošních duelů.

Magnitogorsk se dostal do vedení v šesté minutě, kdy souhru Malkina s Mozjakinem zakončil Platonov. Lev hned za tři minuty vyrovnal, přímo od modré čáry skóroval Klepiš. Na druhou třetinu by nejradši český tým zapomněl. Obrana, na které dosud Lev stavěl, nefungovala. Na vině bylo i vyloučení Tomáše Rachůnka na čtyři minuty. Metallurg přesilovku dokonale využil a po trefách Mozjakina a Antipina vedl 3.1.

Za další půl minutu přidal čtvrtou branku Kazionov a přinutil trenéra Lva Josefa Jandače, aby si vzal oddechový čas. Český tým ale dostal ještě dva góly a oba v oslabení. Ve 32. minutě skóroval Antipin a ve 40. minutě si premiérovou branku v letošní sezoně KHL připsal Malkin.

Ve třetí třetině už gól nepadl i díky několika výborným zákrokům brankáře Pöpperleho. Lev čekají v Rusku ještě dva duely - v sobotu na ledě Čeljabinsku a v pondělí v Jekatěrinburgu.

Metallurg Magnitogorsk - Lev Praha 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Platonov (Mozjakin, Malkin), 24. Mozjakin (Gončar, Malkin), 25. Antipin (Mozjakin, Gončar), 26. Kazionov (Jakubov), 32. Antipin (Hodgman, O´Reilly), 40. Malkin (Mozjakin, Platonov) - 9. Pikard (Klepiš, Voráček). Rozhodčí: Rogačjov, Nalivajko - Dědulja, Goljak. Vyloučení: 3:8, navíc Bernackij (Mag.) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 5926.

Magnitogorsk: Ahonen - Bondarev, Gončar, Antipin, Birjukov, Tverdovskij, Mišarin, Bernackij - Platonov, Malkin, Mozjakin - Potěchin, O´Reilly, Lisin - Kuljomin, Hodgman, Ždynov - Kazionov, Jakubov, Kocov - Grigorenko. Trenér: Maurice

Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Pikard, Porseland, Sersen - Klepiš, Vrána, Voráček - Hudler, Christensen, Novotný - Hossa, Mikúš, Surový - Rachůnek, Jaroslav Svoboda, Sekáč. Trenéři: Josef Jandač a Jiří Kalous

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít