Plašil zařídil fotbalistům Bordeaux bod

Fotbalista Jaroslav Plašil dal gól v úvodním zápase základních skupin Ligy mistrů na hřišti Juventusu Turín. Český záložník Girondins Bordeaux se trefil v 75. minutě, kdy vyrovnával na konečných 1:1.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Český záložník si naběhl na volný přímý kop. Jeden z jeho spoluhráčů ho na hranici přizvedl a nekrytý Plašil poslal balón v akrobatickém polovýskoku z půl metru do sítě. Rozhodčí branku uznal, i když byl zřejmě český záložník v ofsajdu. V té době už hosté prohrávali 0:1, o 12 minut dříve se trefil Iaquinta.

V dalších zápasech se vyjímal hattrick útočníka Wolfsburgu Grafiteho, díky kterému jeho tým zdolal CSKA Moskva 3:1. Útočník hostů Tomáš Necid hrál pouze posledních 6 minut.

Blízko úspěchu byl také Besiktas Istanbul s Tomášem Sivokem. Domácí drželi s Maanchesterem united dlouho nerozhodný stav, výhru hostí zařídil Paul Scholes. Střelu jednoho ze záložníků Sivok nezblokoval, brankář Besiktase ji sice vyrazil, ale přímo na hlavu anglického hráče, který míč poslal o tyč do branky.

Skupina A:
Juventus Turín - Girondins Bordeaux 1:1 (0:0)
Branky: 63. Iaquinta - 75. Plašil..
Maccabi Haifa - Bayern Mnichov 0:3 (0:0)
Branky: 85. a 87. Müller, 64. Van Buyten.

Skupina B:
VfL Wolfsburg - CSKA Moskva 3:1 (2:0)
Branky: 36., 41. z pen. a 87. Grafite - 77. Zagojev.
Besiktas Istanbul - Manchester United 0:1 (0:0)
Branka: 77. Scholes.

Skupina C:
FC Curych - Real Madrid 2:5 (0:3)
Branky: 64. Margairaz z pen, 65. Aegerter - 27. a 89. Cristiano Ronaldo, 34. Raúl, 45+1. Higuaín, 90.+4 Guri.
Olympique Marseille - AC Milán 1:2 (0:1)
Branky: 49. Heinze - 28. a 74. Inzaghi.