Slalomář Zenhäusern vyhrál v Chamonix generálku na mistrovství světa. Řek Ginnis dojel senzačně druhý

Švýcarský lyžař Ramon Zenhäusern vyhrál slalom Světového poháru v Chamonix a připsal si pátý triumf v seriálu. Druhý skončil senzačně AJ Ginnis, který se z 23. místa po úvodním kole probojoval nejrychlejší jízdou druhého kola až na stupně vítězů jako první Řek v historii SP.

Chamonix (Francie) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ramon Zenhäusern vyhrál pátý závod světového poháru v kariéře

Ramon Zenhäusern vyhrál pátý závod světového poháru v kariéře | Foto: Lehtikuva/Martti Kainulainen | Zdroj: Reuters

Zenhäusern, jenž po první jízdě figuroval na druhém místě, porazil Ginnise v generálce na mistrovství světa o 1,02 sekundy a vítězství se dočkal po více než dvou letech. Třetí příčku uhájil další Švýcar Daniel Yule. S řeckým reprezentantem, jenž byl dosud v SP nejlépe jedenáctý ve slalomu ve Flachau v roce 2021, prohrál o čtyři setiny.

Domácí favorit Clément Noël se druhého vítězství v sezoně nedočkal a na triumf v předchozím závodu ve Schladmingu nenavázal. Pětadvacetiletý olympijský vítěz z Pekingu při útoku z prvního místa finále po chybě nedokončil.

V čele hodnocení disciplíny se udržel Nor Lucas Braathen, přestože ve Francii po akutní operaci slepého střeva nestartoval. Jeho krajan Henrik Kristoffersen, který ho mohl překonat a po prvním kole figuroval na čtvrtém místě, finálovou jízdu nedokončil. Druhý je nyní s odstupem 36 bodů Yule.

Mistrovství světa začne v Méribelu v pondělí kombinací žen. Slalom mužů šampionát uzavře 19. února v Courchevelu.

SP ve sjezdovém lyžování v Chamonix (Francie):

Muži - slalom: 1. Zenhäusern (Švýc.) 1:42,94 (50,43+52,51), 2. Ginnis (Řek.) -1,02 (51,81+52,15), 3. Yule (Švýc.) -1,06 (50,45+53,55), 4. McGrath -1,38 (50,89+53,43), 5. Foss-Solevaag (oba Nor.) -1,40 (50,86+53,48), 6. Strasser (Něm.) -1,47 (51,16+53,25).

Průběžné pořadí slalomu (po 8 z 10 závodů): 1. Braathen (Nor.) 430, 2. Yule 394, 3. Kristoffersen (Nor.) 389, 4. Zenhäusern 327, 5. Feller (Rak.) 309, 6. Meillard (Švýc.) 307.

Průběžné pořadí SP (po 28 z 39 závodů): 1. Odermatt (Švýc.) 1386, 2. Kilde (Nor.) 1073, 3. Kristoffersen 779, 4. Kriechmayr (Rak.) 767, 5. Meillard 692, 6. Braathen 671, ...132. Zabystřan 12.