Chomutov napodobil volební úspěch Pirátů a po šesti porážkách konečně zvítězil. Olomoučtí deklasovali Plzeň

Chomutovští Piráti napodobili volební úspěch svých jmenovců. Po vyrovnaném zápase nakonec přetlačili Pardubice hlavně díky dvougólovému Michalu Vondrkovi, který také v čase 58:09 o výhře svého týmu rozhodl. Úspěch slaví také ve Zlíně, kde domácí porazili Liberec 3:2 v prodloužení, přestože ještě v 57. minutě prohrávali 0:2. Vyhrál také Třinec proti Jihlavě. Olomoučtí překvapivě deklasovali vedoucí Plzeň.

Chomutov (Aktualizováno: 20:09 22. 10. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chomutovští Piráti

Chomutovští Piráti | Zdroj: ČTK

Aukro Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:2 po prodl.

Pro zlínské diváky i hráče šlo nakonec o utkání se pohádkovým koncem. První třetinu byli domácí lepší jen deset minut, poté byli lepší jasně hosté, ale ti nedokázali v samotném závěru ustát tlak Beranů a nakonec si pod Ještěd odváží pouze bod, přestože ještě tři minuty před koncem vedli 2:0. Výhru domácích po nečekaném obrat zajistil v prodloužení Antonín Honejsek.

Neproměnil trestné střílení, přesto rozhodl. Tušil jsem, že ten gól ještě mohu dát, říká Bednář

HC Oceláři Třinec - HC Dukla Jihlava 3:0

Slezané dnes nemohli použít svou největší zbraň, tedy přesilovou hru, Jihlava hrála velmi disciplinovaně. Hráči s drakem na hrudi ale v rovnovážném stavu hráčů na ledě skórovali třikrát, čistým kontem se v třinecké brance blýskl Šimon Hrubec, který v závěrečných vteřinách utkání zlikvidoval dvě velké šance hostujícího celku.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 3:2

Piráti nakonec vítězí a přerušují sérii šesti proher v řadě. Ve třetí části sice vyrovnal Tomáš Rolinek, ale když už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení, přišla druhá trefa kapitána Michala Vondrky v zápase. Utkání tak končí 3:2 pro domácí celek.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 5:0

Spektakulární představení zažil hlavně David Škůrek, který se nejenže prosadil druhý zápas v řadě, ba navíc vsítil jako obránce hned dvě branky. Celkový výsledek je i tak velkým překvapením, neboť aktuální lídr extraligy prohrál s týmem s dolních pater o pět branek a navíc neskóroval. Pro Olomouc znamená výhra posun na osmé místo.

Třinec přetlačil Plzeň v prodloužení, Liberec poprvé vyhrál venku

Mountfield HK - HC VERVA Litvínov 4:5 po s. n.

Málo kdo by čekal, že Litvínov dotáhne hradecký náskok 3:0, opak se ale stal skutečností. Verva nejenže vyrovnala, dokonce otočila na 4:3. Východočeši však dokázali vyrovnat a napínavá bitva dospěla až do samostatných nájezdů. V nich se prosadili tři litvínovští hráči a jediný hradecký a bod navíc tak putuje na sever Čech.

Hradecká série výher se zastavila na čísle sedm, stále ale pokračuje série bodování. Východočeši totiž bodovali už v devátém klání za sebou. Zajímavé také je, že vítězný gól má na svědomí Brian Ihnačák, jenž za Litvínov odehrál dnes druhé klání a v ročníku 2015/16 působil v Hradci.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 0:2

Mistrovská Kometa ve třetí části dvakrát udeřila a rozhodla o konečném výsledku dlouhou dobu vyrovnaného zápasu. Nejprve se ve vlastním oslabení trefil Hynek Zohorna a v samém závěru na 2:0 upravil trefou do prázdné brány Martin Dočekal.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 22. 10. 2017)

Výsledky 16. kola:

Aukro Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:2 po prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 60. Freibergs (Ferenc, D. Šťastný), 64. Honejsek (Freibergs) - 21. L. Krenželok (Bulíř), 22. Redenbach (Šmíd). Rozhodčí: Mrkva, M. Novák - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3443.

HC Oceláři Třinec - HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Marcinko (D. Musil, Dravecký), 23. Martin Růžička (Chmielewski, Marcinko), 53. Cienciala (M. Doudera, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 3725.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Vondrka (Slovák), 37. Valach (Slovák, Koblasa), 59. Vondrka (Skokan) - 30. M. Beran (Starý, Cardwell), 49. Rolinek (Čáslava, Cardwell). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - J. Ondráček, D. Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3903.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Škůrek (Vyrůbalík, Eberle), 19. J. Káňa (Holec), 28. Skladaný (Burian), 56. Ostřížek (Strapáč), 59. Škůrek (J. Knotek, Laš). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváků: 4507.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 4:5 po s. n. (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branka a nahrávky: 2. Jarůšek (M. Látal, Cibulskis), 24. Dragoun, 30. Vopelka (Pláněk, Dragoun), 50. Koukal (Červený, Rosandič) - 30. Trávníček (K. Pilař, L. Doudera), 37. Jánský (F. Lukeš, Sörvik), 38. Gerhát (Vandas, Trávníček), 46. Jánský (Gula, V. Hübl), rozhodující sam. nájezd Ihnacak. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Köhler (Hradec Králové) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5501.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 51. H. Zohorna (Mallet), 60. Dočekal (Vincour). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3876.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít