Tavares hattrickem zařídil výhru Toronta nad Tampou Bay. Chytil asistoval u vítězství Rangers

Hokejisté New Yorku Rangers zvítězili i díky přihrávce Filipa Chytila na ledě New Jersey 5:1 a v úvodním kole play-off NHL vedou už 2:0 na zápasy. U jediné branky domácích asistoval Ondřej Palát a Vítek Vaněček inkasoval pětkrát z třiceti střel. Další série se vyrovnaly, když Toronto rozneslo i s přispěním přihrávky Davida Kämpfa Tampu Bay 7:2, Colorado zdolalo Seattle 3:2 a Vegas porazili Winnipeg 5:2.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Toronta Maple Leafs John Tavares vstřelil v zápase proti Tampě Bay hattrick

Útočník Toronta Maple Leafs John Tavares vstřelil v zápase proti Tampě Bay hattrick | Foto: Nick Turchiaro/ USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

New Jersey vedlo trefou Erika Hauly, který v přesilové hře dorazil střelu Paláta. Domácí drželi náskok až do 26. minuty, ve které Vladimir Tarasenko překonal Vaněčka střelou z mezikruží.

Ještě v prostřední části překlopil Chris Kreider skóre na stranu Rangers dvěma tečemi v početních výhodách. Patrick Kane zvýšil individuální akcí ve 47. minutě na 4:1 a po přihrávce Chytila zpoza branky zpečetil Kaapo Kakko zblízka výhru hostů.

Toronto se oklepalo z úvodní prohry 3:7 a taktéž nadělilo soupeři sedmičku. Kanadský klub vedl po úvodní třetině 3:0 a po čtyřiceti minutách 6:1. Kämpf si připsal asistenci u páté branky, když jeho střelu doklepl Zach Aston-Reese. Hlavní postavou zápasu byl ale John Tavares, který nasázel hattrick. Na čtyři góly Maple Leafs přihrál obránce Morgan Rielly.

Colorado prohrávalo už ve 14. minutě 0:2 brankami Justina Schultze a Brandona Taneva, který se prosadil v oslabení. Obhájce Stanleyova poháru ale ve druhé třetině vyrovnal slepenými brankami Artturiho Lehkonena a Valerije Ničuškina.

Obrat dokonal v 53. minutě obránce Devon Toews. Naděje Seattlu na druhou výhru dlouho držel brankář Philipp Grubauer, který v zápase zneškodnil 38 střel.

Vegas zápas proti Winnipegu rozhodli v závěrečné třetině, ve které zlomili třemi góly nerozhodný stav 2:2. U všech tří branek figuroval Mark Stone, který nejdříve asistoval u vítězné trefy Chandlera Stephensona a v závěru dvěma brankami zvýraznil výhru.

Výsledky 1. kolo play-off NHL

Východní konference - 2. zápasy:
Toronto - Tampa Bay 7:2 (3:0, 3:1, 1:1)
Branky: 13., 34. a 56. Tavares, 1. a 39. Marner, 16. Nylander, 36. Aston-Reese (Kämpf) - 29. Cole, 53. Perry. Střely na branku: 37:22. Diváci: 19.128. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Rielly, 3. L. Schenn (všichni Toronto). Stav série: 1:1.

New Jersey - NY Rangers 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Branky: 12. Haula (Palát) - 30. a 36. Kreider, 26. Tarasenko, 47. P. Kane, 54. Kakko (Chytil). Střely na branku: 23:30. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval pět branek z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Diváci: 16.760. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Kreider, 3. Tarasenko (všichni NY Rangers). Stav série: 0:2.

Západní konference - 2. zápasy:
Colorado - Seattle 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 27. Lehkonen, 28. Ničuškin, 53. D. Toews - 3. Schultz, 14. B. Tanev. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18.141. Hvězdy zápasu: 1. D. Toews, 2. Lehkonen, 3. Ničuškin (všichni Colorado). Stav série: 1:1.

Vegas - Winnipeg 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky: 54. a 58. Mark Stone, 26. W. Karlsson, 31. Eichel, 46. Stephenson - 10. Lowry, 37. Stenlund. Střely na branku: 39:33. Diváci: 18.333. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. Stephenson, 3. Brossoit (všichni Vegas). Stav série: 1:1.