Několik Čechů se ukázalo v přípravných zápasech NHL. V debutu za Ottawu zářil Kubalík

V noci z pondělí na úterý se během devíti přípravných zápasů NHL představilo patnáct Čechů, z toho pět brankářů. Nejvíce se zadařilo Dominiku Kubalíkovi, který k premiérovému gólu v novém působišti připsal i jednu asistenci. Za New Jersey Devils skóroval také Ondřej Palát. Hokejisté v zámoří se tak pomalu dostávají na práh nové sezony, která začíná 10. října.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Kubalík v přípravném utkání NHL.

Dominik Kubalík během jeho debutu v dresu Ottawy Senators v přípravném zápase NHL | Foto: USA Today Sports | Zdroj: USA TODAY Sports via Reuters Connect

Premiéra v dresu Ottawy Senators vyšla Dominiku Kubalíkovi výborně. Český hokejový útočník v prvním zápase po jarní výměně z Detroitu vstřelil gól, k němu přidal asistenci a pomohl Senators k výhře 4:3 v prodloužení nad Torontem.

Po 76 vteřinách hry si vyměnil puk s Robym Järventiem a pohotovou asistencí vybídl jednadvacetiletého Fina ke skórování.

O pět minut později se Kubalík prosadil také střelecky. Na hranici brankoviště tečoval střelu Lassiho Thomsona a radoval se z prvního gólu za Ottawu.

Toronto ještě v první třetině snížilo na 2:3, vyrovnávací trefu ale dalo až v závěrečné minutě základní hrací doby. V čase 59:55 poslal zápas do prodloužení Mitchell Marner. O vítězství Senators rozhodl svým druhým gólem v zápase obránce Jakob Chychrun.

V utkání se kromě Kubalíka představili také David Kämpf a Tomáš Hamara. Útočník Toronta ani bek Ottawy nebodovali.

Dva duely odehrálo New Jersey a v obou se na ledě představili čeští hokejisté. Na vysoké výhře Devils 6:0 proti Philadelphii se podílel Ondřej Palát, který vstřelil úvodní branku zápasu. Proti Flyers odchytal 40 minut Vítek Vaněček, který z jedenácti střel nepustil za svá záda ani jednu.

Ondřej Palát slaví gól v přípravném utkání NHL | Foto: USA Today Sports | Zdroj: USA TODAY Sports via Reuters Connect, Reuters

Druhý tým Devils s Tomášem Noskem v sestavě porazil Montreal 4:2, český útočník se ale na rozdíl od Paláta neprosadil. Téměř polovinu zápasu za poražené odchytal dvaadvacetiletý Jakub Dobeš. Český gólman inkasoval dvě branky ze třinácti střel.

Plný počet minut odchytal při výhře 3:2 po samostatných nájezdech gólman Calgary Daniel Vladař. Bývalý brankář Bostonu kryl 35 z 37 střel Seattlu a v závěrečném rozstřelu neinkasoval ani jednou. V dresu nejmladšího týmu ligy Seattlu poprvé nastoupil Eduard Šalé, dvacítka letošního draftu.

Brankář Calgary Flames Daniel Vladař během přípravného utkání NHL | Foto: USA Today Sports | Zdroj: USA TODAY Sports via Reuters Connect

Hokejisté Flames a Kraken sehráli ještě jeden zápas. Za Seattle nastoupil gólman Aleš Stezka, který před sezonou podepsal roční smlouvu. Gólman, který v minulé sezoně hájil branku extraligových Vítkovic, odchytal závěrečnou třetinu, inkasoval v ní jednu branku z pěti střel a pomohl k výhře 5:3. V dresu poražených si připsal start také Adam Klapka.

Polovinu zápasu proti Coloradu strávil v brance Vegas Jiří Patera. Český gólman kryl deset z jedenácti střel, prohru 2:3 ale neodvrátil. V kádru Vegas Golden Knights se představili ještě dva další Češi – Jakub Brabenec a Matyáš Šapovaliv. Úřadující šampioni Stanley Cupu prohráli i druhý přípravný duel.

Výsledky přípravných zápasů NHL

Florida - Nashville 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Branky: 19. a 59. Kulikov, 9. Stenlund, 10. Bennett, 15. Mikkola - 29. Livingstone, 58. Felhaber.

Florida - Nashville 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 7. a 40. Luostarinen, 43. a 58. Samoskevich, 6. Lockwood.

Montreal - New Jersey 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 5. Roy, 35. Anderson - 10. Gambardella, 24. Nemec, 33. Mercer, 46. Hughes. Jakub Dobeš za Montreal odchytal 28 minut, z 13 střel dvakrát inkasoval a úspěšnost zásahů měl 87,6 procenta.

New Jersey - Philadelphia 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Palát, 4. Haula, 5. Thompson, 6. Holtz, 22. Meier, 51. McLeod. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal 40 minut, z 11 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent.

Toronto - Ottawa 3:4 v prodl. (2:3, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 11. Cowan, 17. Blandisi, 60. Marner - 17. a 64. Chychrun, 2. Jarventie (Kubalík), 7. Kubalík.

Winnipeg - Edmonton 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Branky: 16. Connor, 42. Pionk, 51. Gustafsson, 55. Barron, 57. Capobianco.

Colorado - Vegas 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 18. Johansen, 20. Olausson, 50. MacDermid - 15. Rempal, 50. Cormier. Jiří Patera za Vegas odchytal 28 minut, inkasoval jednu branku z jedenácti střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta.

Calgary - Seattle 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 4. Duehr, 31. Backlund, 46. Mangiapane - 28. a 52. Yamamoto, 6. Fleury, 40. Kartye, 43. Borgen. Aleš Stezka odchytal za Seattle 20 minut, inkasoval jednu branku z pěti střel a úspěšnost zákroků měl 80 procent.

Seattle - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Robertson, 33. Beniers - 5. Hunt, 12. Solovjov, rozh. náj. Dube. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 37 pokusů a úspěšnost zásahů měl 94,6 procenta.

tpk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít