Hertl se poprvé prosadil za Vegas a byl třetí hvězdou zápasu. Golden Knights porazili Minnesotu 7:2

Tomáš Hertl přispěl v NHL gólem k výhře hokejistů Vegas 7:2 nad Minnesotou a v novém působišti skóroval ve svém třetím startu poprvé. Český centr, jehož získal obhájce Stanleyova poháru ze San Jose, byl za svůj výkon zvolen třetí hvězdou zápasu. Karel Vejmelka pomohl 38 zákroky k vítězství Arizony 3:2 v prodloužení na ledě Edmontonu a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl dal gól na 5:1

Tomáš Hertl dal gól na 5:1 | Foto: Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Vegas vedl už v deváté minutě 3:0 a po dvou třetinách 4:1. Hertlova chvíle přišla v čase 42:27, kdy přidal z dorážky pátý gól týmu. Český útočník vstřelil šestnáctou branku sezony, ale z gólu se radoval po téměř třech měsících, protože v únoru podstoupil operaci kolene.

O výhru obhájců Stanleyova poháru se zasloužilo sedm různých střelců a nejlepším hráčem večera se stal Chandler Stepnhenson, který přihrál na čtyři branky.

Vejmelku předčil jen spoluhráč Matias Maccelli, který rozhodl prodloužení a asistoval u prvního gólu. Arizona v základní hrací době dvakrát vedla, z dorážek se prosadili Josh Doan a Logan Cooley. Edmonton hrál podruhé za sebou bez svého lídra Connora McDavida. Českého brankáře překonali Adam Henrique z dorážky a Darnell Nurse střelou od modré čáry.

NHL

St. Louis - Carolina 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 18. Bolduc, 26. Kyrou - 58. a 60. Guentzel, 19. Martinook, 29. Jarvis, 48. Slavin. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Slavin (Carolina), 2. Kyrou (St. Louis), 3. Aho (Carolina).

Chicago - Nashville 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Branky: 37. Kurashev - 6., 26., 42. F. Forsberg, 20. Sherwood, 30. Zucker. Střely na branku: 26:40. Diváci: 19.449. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Evangelista, 3. Lankinen (všichni Nashville).

Edmonton - Arizona 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 22. Henrique, 42. Nurse - 6. Doan, 26. Cooley, 62. Maccelli. Střely na branku: 40:28. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání, inkasoval dvě branky ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Maccelli, 2. Vejmelka (oba Arizona), 3. E. Kane (Edmonton).

Anaheim - Calgary 3:6 (0:2, 0:2, 3:2)

Branky: 43. Colangelo (Gudas), 47. Vatrano, 48. Zellweger - 26., 55. a 58. Kuzmenko, 6. Mangiapane, 12. Kadri, 39. Zary. Střely na branku: 22:27. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Kadri, 3. Kuzmenko (oba Calgary).

Vegas - Minnesota 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)

Branky: 3. Roy, 7. Dorofejev, 9. Eichel, 34. Marchessault, 43. Hertl, 51. W. Karlsson, 54. Kolesar - 28. Chusnutdinov, 48. Hartman. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.415. Hvězdy zápasu: 1. Stephenson, 2. Hanifin, 3. Hertl (všichni Vegas).