Hokejisté Třince doma přestříleli Liberec 4:1, Oceláři slaví první výhru v sezoně

Třinečtí hokejisté porazili ve 3. kole extraligy na svém ledě Liberec 4:1 a vyhráli poprvé v sezoně. Obhájce titulu položil základ úspěchu v úvodní třetině, po které vedl 2:0 po gólech Petra Vrány a Marka Daňa. Zápas zdramatizoval Ian McCoshen první trefou v české extralize. Vítězství Ocelářů zpečetili Daňo a Richard Pánik při risku hostů bez gólmana.

Třinec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Třince slaví první výhru v nové sezoně

Hokejisté Třince slaví první výhru v nové sezoně | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK, Profimedia

První třetina nabídla minimum šancí, přesto na jejím konci vedli Oceláři o dva góly. První přesilovou hru zápasu využil na hranici brankoviště důrazný kapitán Vrána.

Druhý gól zařídila elitní lajna domácích. Růžička vyslal z pravého kruhu křížný pas na levou stranu a Daňo překonal Krále, ačkoli zakončoval z velkého úhlu.

Liberec vrátila do hry početní výhoda a dělovka McCoshena. Americký obránce se zkušenostmi z NHL se prosadil od modré čáry.

Hosté ožili, na Mazance si ale z bezprostřední blízkosti nepřišli Rychlovský, Melancon ani Bulíř. Největší příležitost domácích spálil Hrehorčák, který vyprášil ze sólového úniku Královu lapačku.

Domácí začali třetí třetinu aktivně, ale promarnili obě přesilovové hry a pak si oddechli, že se Mazanec včas přemístil proti šanci Bulíře v přečíslení tři na dva. Oceláři zahrozili tečí Pánika i tvrdou ranou Voženílka.

Hosté si v závěru vypracovali několik závarů a už v 57. minutě se odhodlali ke hře bez brankáře. Rychle ale inkasovali potřetí.

Po vhazování ujel Daňo a nejlepší střelec extraligy posledního ročníku se nemýlil střelou z červené čáry. Liberec pokračoval v risku v šesti a v poslední minutě stanovil konečný výsledek Pánik.

3. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. P. Vrána (L. Hudáček, Miloš Roman), 19. Daňo (M. Růžička), 57. Daňo (D. Voženílek), 60. Pánik (J. Jeřábek, Kurovský) - 28. McCoshen (Kelly Klíma). Rozhodčí: Hribik, Obadal - Blažek, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 3312.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 13. 5. 2024)