Kušej zařídil Boleslavi výhru nad Pardubicemi. České Budějovice prohrály počtvrté v řadě a jsou poslední

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 15. ligovém kole doma Pardubice 1:0. Středočeši zvítězili potřetí z posledních čtyř zápasů nejvyšší soutěže a v neúplné tabulce poskočili na třetí místo. Utkání rozhodl ve 47. minutě čerstvý český reprezentant Vasil Kušej. Fotbalisté Českých Budějovic v 15. kole první ligy podlehli doma Teplicím 0:1. Jihočeši v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou prohráli a klesli na poslední místo tabulky.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vasil Kušej se prosadil po první nominaci do české reprezentace

Vasil Kušej se prosadil po první nominaci do české reprezentace | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK, Profimedia

Do základní sestavy Mladé Boleslavi se vrátil novopečený reprezentant Kušej. V té pardubické se poprvé od února objevil uzdravený obránce Mareš, stejně tak dostal po dlouhé době od začátku šanci Solil, který také dlouho marodil. Hostující Daněk nastoupil navzdory zlomenému zápěstí a se speciální bandáží.

Šilhavý nominoval na rozhodující zápasy o Euro. Nově pozval Chorého s Kušejem, chybí naopak Čvančara

V úvodu utkání hosté trochu překvapivě ovládli střed pole a během půlhodiny nebezpečně vypálili Solil, Pikul a Zlatohlávek.

Na druhé straně ve 22. minutě zblízka hlavičkoval nejlepší mladoboleslavský střelec Mareček, ale jeho pokus zastavila tyč. V závěru prvního dějství před šestnáctkou podklouzl domácí stoper Suchý, Tischler se díky tomu ocitl sám před brankářem, ale nedokázal ho přehodit.

Hned po změně stran začal Kušej zvýšenou aktivitou ukazovat, že si první pozvánku do reprezentačního „áčka“ zaslouží. Dobře převzal dlouhý Karafiátův pas z vlastní poloviny a chladnokrevně překonal vybíhajícího Budinského.

Vzápětí po Matějovského rohovém kopu hlavičkoval Sakala do břevna a od gólmanovy hlavy se míč odrazil zpět do hřiště.

Mareček pak z přímého kopu z hranice šestnáctky jen těsně minul branku. Pardubická snaha o vyrovnání měla k úspěchu daleko. Východočeši potvrdili, že mají s 11 góly nejslabší ligový útok.

Trápení Budějovic pokračuje

Fotbalisté Českých Budějovic podlehli doma Teplicím 0:1. Jediný gól utkání dal v šesté minutě Tadeáš Vachoušek. Jihočeši v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou prohráli a klesli na poslední místo tabulky. Tepličtí naopak podruhé po sobě zvítězili 1:0 a poskočili na osmou pozici.

Severočechům stačilo k výhře minimum ofenzivních akcí a soustředěná hra. Hosté využili hned v úvodu utkání šanci, při které selhala českobudějovická obrana. V šesté minutě Juklův přízemní centr netrefil ideálně Hronek, míč se však dostal ke zcela volnému Vachouškovi, jenž pohodlně překonal brankáře Šípoše. Domácí marně reklamovali ofsajd, rozhodčí gól uznali. Devatenáctiletý útočník skóroval podruhé v ligovém ročníku.

Remíza Zlínu s Jabloncem

Zlín s Jabloncem doma remizoval 1:1 a ani ve čtvrtém soutěžním zápase pod trenérem Bronislavem Červenkou nenašli přemožitele. Domácí poslal do vedení v 19. minutě Antonín Fantiš, za hosty vyrovnal krátce po změně stran Jakub Martinec.

Oba týmy bodovaly v nejvyšší soutěži potřetí v řadě. „Ševci“ se díky remíze odpoutali z posledního místa, Severočeši jsou se sedmi nerozhodnými výsledky remízovými „králi“ ligy a v neúplné tabulce poskočili na 12. místo.

Dva neuznané góly Hradce

Fotbalisté Hradce Králové remizovali na svém hřišti s Libercem 1:1. Na vedoucí gól domácího Daniela Vašulína ještě v úvodním poločase odpověděl Christian Frýdek. Dvě branky Východočechů po změně stran neplatily kvůli ofsajdu.

Hradec v nejvyšší soutěži neprohrál potřetí za sebou a je na 11. místě neúplné tabulky. Devátý Slovan protáhl sérii bez porážky na čtyři kola, ale v této ligové sezoně ještě venku v sedmi zápasech nezvítězil. Na půdě „Votroků“ však Severočeši neprohráli poosmé za sebou.

Po úvodu bez větších šancí domácí ve 27. minutě otevřeli skóre. Po zaváhání hostující obrany Čihák poslal míč do pokutového území a Vašulín zblízka nezaváhal. Královéhradecký útočník na druhý gól v ligové sezoně čekal 11 zápasů od začátku srpna.

Severočeši ale už za tři minuty vyrovnali. Tupta přesným pasem za obranu našel Frýdka a ten přízemní střelou zpoza šestnáctky překonal brankáře Bajzu. Bývalý záložník „Votroků“ vstřelil třetí branku v ročníku nejvyšší soutěže.

Obrovskou šanci v 64. minutě zahodil liberecký Kulenovič, který nepochopitelně minul odkrytou branku. Vzápětí na druhé straně Pilař dostal hlavou míč do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Poté si dobrý zákrok připsal i Bajza proti Tuptově ráně. V 83. minutě se Královéhradečtí radovali z gólu opět předčasně. Po závaru před brankou Čihák s přispěním hostujícího Prebsla dotlačil míč do branky, jenže sudí Szikszay po zásahu videorozhodčího a kontrole na monitoru odhalil ofsajd Vašulína.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 11. 11. 2023)