Slavia díky smršti ve druhé půli rozdrtila Pardubice a je v čele, Slovácko ztratilo v Karviné

Fotbalisté Slavie jsou novým vedoucím týmem Fortuna ligy. Ve 14. kole úřadující šampioni na hřišti Pardubic nejdřív přečkali penaltu a po přestávce uštědřili svému soupeři debakl 0:5. Slovácko poprvé po šesti výhrách v řadě ztratilo, když remizovalo v Karviné 2:2. Zlín hrál s Jabloncem bez branek. Sparta si doma poradila s Teplicemi, které porazila 4:2.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Pardubic se Slavií.

Souboj Pardubic se Slavií. | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Slávisté v minulém kole dokázali doma porazit vedoucí Plzeň a díky sobotnímu zaváhání Viktorie v zápase s Olomoucí měli možnost se v případě vítězství nad Pardubicemi posunout do čela tabulky.

Plzeňská sbírka červených karet se opět rozrostla. ‚Zbytečné fauly,‘ mrzela Bílka ztracená přesilovka

A naproti tomu šli úřadující šampioni hned v úvodních minutách. Už ve druhé minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce stoper Aiham Ousou a trefil tyč pardubické brány. Krátce nato pak z úhlu unikal Masopust, trefil ale jen pohotově vybíhajícího brankáře.

Pak se hra vyrovnala a šance nepřicházely ani na jedné straně. Až v 27. minutě zahrál ve vápně rukou slávistický stoper Kačaraba a Pardubice měly příležitost pokutového kopu. K němu se postavil Jeřábek, jenže brankář Mandous jeho střelu i následnou dorážku skvěle zlikvidoval.

Hosté se do dalších šancí dostali až v úplném závěru první půle. Nejdřív Bah našel před bránou Krmenčíka, který v pádu pohotově zakončoval, ale jeho střelu skvěle vyrazil brankář Boháč. A jen krátce nato zase chytře z úhlu mezi Boháčovy nohy střílel Stanciu, pardubický gólman ale se štěstím odolal i tentokrát.

Po přestávce pokračovalo v Ďolíčku bojovné utkání. Pak ale přišla 58. minuta a první gól. Bah si na pravé straně obhodil obránce a pak našel před prázdnou bránou Michaela Krmenčíka, který pohotově poslal Slavii do vedení.

Jen o pět minut později to bylo už 0:2, když Masopust podobně jako předtím Bah poslal míč Krmenčíkovi a ten se znovu nemýlil. A krátce nato se po Masopustově asistenci prosadil i Ondřej Lingr a bylo to už 0:3. Od první Krmenčíkovy trefy v tu chvíli uběhlo šest minut.

Hned po Lingrově trefě se slávisté radovali počtvrté, když si míč do vlastní brány nešťastně srazil domácí Toml, jenže rozhodčí předtím viděli ofsajd Oscara. Sešívaní se ale čtvrtého gólu přeci jen dočkali, když se míč v 75. minutě dostal na levé straně k volnému Lingrovi a ten se trefil parádně do šibenice.

O chvíli později navíc zvýšil na 0:5 Ubong Ekpai, který po Stanciuově přihrávce šel úplně sám na bránu a procedil míč přes Boháče. A stejný hráč pak v nastavení tvrdou ranou z těžkého úhlu překonal Boháče znovu, tentokrát ale jeho trefa kvůli ofsajdu neplatila.

Slavia tak po mimořádně povedené druhé půli vyhrála v Pardubicích o pět gólů a dostala v tabulce na první místo před Plzeň. Východočeši jsou až čtrnáctí.

Karviná - Slovácko 2:2

Karvinští, kteří letos ještě nevyhráli a jsou v tabulce poslední, minulá dvě ligová kola nehráli, protože se v jejich týmu objevila covidová nákaza. Nastoupili až proti Slovácku, kterému se zatím daří a drží krok s nejlepšími. Proti Karviné to ale ze strany týmu z Uherského Hradiště nebyl dobrý úvod, protože už v 11. minutě domácí vedli. Křapka našel ve vápně Michala Papadopulose a ten jemnou tečí překonal brankáře Slovácka.

Hostům se ale podařilo vyrovnat ještě před přestávkou. Postaral se o to Stanislav Hofmann, který uklidil míč do sítě po přihrávce Sadílka. A ve druhém poločase pokračovala převaha Slovácka, která v 56. minutě vyústila v gól Jana Kalabišky, který otočil na 1:2 pro hosty.

Slovácko v tu chvíli figurovalo v neúplné tabulce na druhém místě, do konce zápasu tam ale nevydrželo. Deset minut před koncem totiž vyrovnal na konečných 2:2 domácí Marco Túlio. Slovácko tam ztratilo poprvé po šesti výhrách v řadě.

Zlín - Jablonec 0:0

Ve Zlíně viděli diváci v první půli zajímavé šance na obou stranách, gól ale ani jeden. I ve druhé půli měly příležitosti obě mužstva, na ukazateli skóre ale svítil i po závěrečném hvizdu výsledek 0:0.

O něco lepším týmem byli domácí, ti měli ale zase štěstí, když je dvakrát zachránila branková konstrukce.

Sparta - Teplice 4:2

Domácí byli od začátku utkání podle očekávaní lepším týmem a netrvalo to dlouho a vedli. Ve 30. minutě si na centr z rohového kopu naskočil Ladislav Krejčí ml. a hlavou se trefil přesně. Pak mohl Krejčí přidat druhý gól, to by ale musel proměnit penaltu.

Ve 39. minutě už se sparťané dočkali druhého gólu, když se přesně trefil z kraje vápna Dávid Hancko. Jenže Teplice pak zničehonic bleskově snížily. Matías Succar se uvolnil ve vápně a překonal brankáře Nitu.

Ve druhé půli vrátil Pražanům dvoubrankové vedení Matěj Pulkrab, jenže hosté opět snížili. Tentokrát díky penaltě, kterou proměnil Jakub Mareš. Poslední slovo ale měl znovu Pulkrab, který v závěru stanovil konečný výsledek 4:2.

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)
Branky: 11. Papadopulos, 81. Túlio - 37. Hofmann, 56. Kalabiška. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Leška - Štěrba (video). ŽK: Qose - Hofmann. Diváci: 1820.

Fastav Zlín - FK Jablonec 0:0
Rozhodčí: Krejsa - Hájek, Pochylý - Zelinka (video). ŽK: R. Hrubý, Vraštil, Janetzký - Malínský, Zelený. Diváci: 2286.

FK Pardubice - Slavia Praha 0:5 (0:0)
Branky: 58. a 63. Krmenčík, 64. a 75. Lingr, 80. Ekpai. Rozhodčí: Petřík - Horák, Paták - Adámková (video). ŽK: Šimek, Cadu (oba Pardubice). Diváci: 3492.

Sparta Praha - FK Teplice 4:2 (2:1)
Branky: 77. a 88. Pulkrab, 30. Ladislav Krejčí II, 39. Hancko - 40. Succar, 79. Mareš z pen. Rozhodčí: Machálek - Kubr, Hurych - Franěk (video). ŽK: Ljevakovič (Teplice). Diváci: 5617.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít