Colorado a Boston vyhrály oba domácí zápasy

Hokejisté Colorada a Bostonu stoprocentně využili domácího prostředí a v prvním kole play off zámořské NHL zvítězili i ve druhém zápase na vlastním ledě. Colorado porazilo Dallas 5:2 i díky dvěma asistencím Milana Hejduka. Bruins si poradili s Montrealem 2:1 v prodloužení. Oba týmy tak vedou v sérii hrané na čtyři vítězství 2:0. Naopak Vancouver druhé domácí utkání s Calgary prohrál 1:2 a stav série je tak nerozhodný 1:1.

Stanley Cup

Stanley Cup

Utkání mezi Coloradem a Dallasem patřilo opět elitnímu útoku Avalanche vedenému Peterem Forsbergem. Švédský centr vstřelil vítězný gól a na další nahrál. Jeho spoluhráči z útoku Milan Hejduk a Alex Tanguay si připsali po dvou bodech. Český hokejista dvakrát přihrával, Tanguay jednou skóroval a nahrával.

O vítězství Bostonu nad Montrealem rozhodl ve druhé minutě prodloužení teprve osmnáctiletý Kanaďan Patrice Bergeron, který je nejmladším hráčem v současné NHL. Canadiens měli velkou šanci sérii vyrovnat. Pět minut před koncem třetí třetiny mohl rozhodnout Jan Bulis, ale přehodil branku.

Calgary zaskočilo Vancouver na jeho ledě dvěma góly během padesáti sekund ve čtvrté minutě, kdy se trefili Jarome Iginla a Matthew Lombardi. S pomocí pětadvaceti zákroků Mikky Kiprusoffa vybojovali první výhru v play off od roku 1995. Jediný gól domácích vstřelil Markus Näslund po asistenci Martina Ručinského. Série se teď přestěhuje do Calgary, kde se o Stanley Cup hrálo naposledy před osmi lety.

Výsledky - 1. kolo:

Východní konference:

Boston - Montreal 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 16. Nylander, 62. Bergeron - 36. Brisebois. Střely na branku: 19:26. Diváci: 17.565
Stav série: 2:0

Západní konference:

Colorado - Dallas 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 10. Sakic (Hejduk), 20. Tanguay, 27. Forsberg (Hejduk), 34. Hinote, 44. Konowalchuk - 9. Modano, 38. Therien. Střely na branku: 27:21. Diváci: 18.007

Vancouver - Calgary 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 29. Näslund (Ručinský) - 4. Iginla, 4. Lombardi. Střely na branku: 26:24. Diváci: 18.630
Stav série: 1:1

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít