Benefiční koncert ve Frenštátě přilákal stovky lidí, vystoupil i Michal David

Obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm mají za sebou dlouhou noc. Tamní kulturní dům praskal ve švech během benefičního koncertu, který měl symbolický název - „Číslo popisné 39“. Právě toto číslo dnes už neexistuje. Bylo to označení panelového domu zničeného výbuchem plynu a tragickým požárem přesně před pěti týdny. Na koncert přišly stovky lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loučení s oběťmi tragédie ve Frenštátě pod Radhoštěm

Loučení s oběťmi tragédie ve Frenštátě pod Radhoštěm | Foto: Kateřina Daňková

Hned u vchodu hrála elegantní kapela, o patro výš bylo decibelů výrazně více.

Nejen Michal David, ale také další zpěváci, Ilona Csáková, Marek Ztracený, kapely Ready Kirken a Citron - všichni narychlo přepisovali diáře, aby do Beskyd přijeli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na benefičním koncertě ve Frenštátě pod Radhoštěm byl i redaktor Martin Knitl

Často volali sami a ptali se na frenštátské radnici, jak by mohli pomoci. Například písničkář Pepa Streichl. „Já jsem na to myslel okamžitě, jak se to stalo, protože kousek od toho bydlí moje kamarádka,“ svěřil se.

I pěvecký sbor našel své pódium a děti z umělecké školy. Každý návštěvník zaplatil u vchodu 200 korun. To bylo pevně dané vstupné a základ výtěžku této akce.

Místní lidé si myslí, že se město z tragédie nikdy nevzpamatuje. Obyvatelé ve Frenštátu zároveň velmi oceňují nekončící vlnu solidarity. Na sbírkovém účtu je už téměř 19 milionů korun.

To, co tento hlasitý a bouřlivý benefiční večer a noc vydělaly, dostanou tři lidé. Tři obyvatelé už neexistujícího čísla 39, kteří přežili a zůstali v nemocnici nejdéle.

Martin Knitl, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme