Host Radiožurnálu13. listopadu  2017 v 11:14  

O kostičkách se mi zdá i v noci, říká Milan Reindl, zatím jediný český designér Lega

Milan Reindl je zatím jediný český designér Lega - Foto: Luboš Vedral

Milan Reindl je zatím jediný český designér LegaFoto: Luboš Vedral

Milan Reindl je zatím jediný český designér stavebnice Lego. Jaká byla cesta k jeho práci snů? „V pětadvaceti jsem se vrátil ke stavění,“ vypráví, „šest let na to jsem podal žádost o práci.“ Předtím byl učitelem, teď si s jeho modely hrají děti po celém světě. Jak vypadá jeho běžný pracovní den? Kde bere inspiraci?

Trvalo to ještě rok, než dostal místo designéra. Odjel do dánského Billundu, kde stojí centrála Lega. A sen se mu splnil. „Mám stoprocentní úspěšnost,“ říká o své práci. Zatím se mu totiž nestalo, že by mu ve firmě nějaký návrh neschválili. 

Jeho nejlepší dílo je podle něj požární hydroplán. „Je to poměrně malý model, který ale v sobě má velké množství funkcí,“ vysvětluje Milan Reindl. Z kostek na toto letadlo navíc ještě dokázal sestavit kachnu, která mává křídly a hýbe hlavou. 

Bez návodu prý sestaví téměř cokoliv. „Když mi dáte několik dní, tak potom vám budu schopen přinést třeba kachnu. Pokud to samozřejmě ty díly umožní.“ 

Autor:  Jan Pokorný  (jap)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace