Host Radiožurnálu17. května  2017 v 10:17  

Mladý Čech studuje na prestižní americké univerzitě. „K bankovnictví patří i studium Bible,” říká Jiří Honajzer

Ne všichni bankéři z Wall Streetu jsou hyeny, říká Jiří Honajzer - Foto: Luboš Vedral

Ne všichni bankéři z Wall Streetu jsou hyeny, říká Jiří HonajzerFoto: Luboš Vedral

Ze Zlína až do Spojených států. Jiřímu Honajzerovi je jedenadvacet let a úspěšně studuje na prestižní New York University bankovnictví. „Ne všichni bankéři z Wall Streetu jsou hyeny,” usmívá se v rozhovoru s Lucií Výbornou.

Do Ameriky odešel už v sedmnácti letech, aby tam začal navštěvovat tenisovou akademii a místní střední školu. Šlo prý o neocenitelnou zkušenost, přesto dnes Jiří Honajzer uvažuje: „Kdybych zůstal na střední škole v Česku, možná bych byl na univerzitu připraven lépe.” 

Přesto by neměnil. Americká střední škola mu prý pomohla nejen k lepší angličtině, ale i k pochopení toho, jak funguje americké školství. I díky tomu pokračuje ve studiu bankovnictví na prestižní New York University. „Americká vysoká škola je rozhodně mnohem náročnější než byla střední,” srovnává. 

V prvním ročníku tak například zjistil, že i když studuje bankovnictví, jeho škola od něj požaduje nejen „byznysové” znalosti, ale i všeobecný přehled.  

„I američtí studenti si přivydělávají na brigádách: v kavárně, knihovně i na recepci. Škola je drahá a život v New Yorku také.“
JIŘÍ HONAJZER

„Studoval jsem matematiku, statistiku, ale musím získat kredity třeba i v přírodních vědách nebo historii. V prvním ročníku jsem třeba absolvoval předmět o antickém Izraeli, kde jsme studovali z Bible, ze Starého zákona,” usmívá se. 

Požadavky na studenty na prestižní New York University jsou značné. „Potenciální zaměstnavatelé ovšem berou školní výsledky velmi vážně," dodává Honajzer. 

Jak moc vážně? Poslechněte si to v záznamu celého rozhovoru, buď přímo v tomto článku, nebo v iRadiu. 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace