Host Radiožurnálu11. září  2017 v 10:47  

Je jiná doba, dnes už můžeme být trapné, říká Pavla Tomicová o seriálu Trapný padesátky

Pavla Tomicová - Foto: Luboš Vedral

Pavla TomicováFoto: Luboš Vedral

Život začíná v padesáti! Aspoň podle nového komediálního seriálu České televize Trapný padesátky. „Scénář si mě okamžitě získal,” neskrývá představitelka jedné z hlavních rolí Pavla Tomicová v rozhovoru s Lucií Výbornou.

V novém dvanáctidílném seriálu scenáristky Ireny Obermannové excelují tři výrazné české herečky, kromě Pavly Tomicové i Klára Melíšková a Alena Mihulová. Hlavním mottem seriálu je: „Buďme trapní a nestyďme se za to!” 

„Člověk by měl dělat to, co chce, bez ohledu na to, že se to nehodí k jeho věku,” vysvětluje Pavla Tomicová. „Říkává se, že se v seriálu chováme chvílemi jako puberťačky. Ale vlastně proč ne? Já sama jsem trapná celý život.” 

Skutečným ztřeštěným „padesátkám” dnes podle ní doba přeje. Zatímco dřív ženy v padesáti vypadaly starší a okolí je více tlačilo do určité podoby, dnes jsou časy rozvolněnější. „Padesátka s příklepovkou dnes není ničím zvláštním,” směje se Pavla Tomicová. 

Zhubla díky pravidelné stravě 

Od natáčení Trapných padesátek ji dnes dělí rok a půl a také pětadvacet kilogramů. „Je to krásný vedlejší produkt všeho, co se mi dělo,” pochvaluje si. „Je mi velice dobře. Nejen proto, že je člověk lehčí, ale i proto, že jsem byla na začátku jara nemocná,” vzpomíná. 

Jak dnes vysvětluje, za její nadváhu mohla - pro někoho možná paradoxně - podvýživa. „Neměla jsem režim, téměř jsem nejedla,” vysvětluje herečka. „Dokud jsem si to nezměnila v hlavě, nedařilo se, jakmile jsem se ale začala bát o zdraví, začala jsem pravidelně jíst a díky tomu jsem zhubla.” 

Ze seriálu Trapný padesátky zatím Česká televize odvysílala dvě epizody. Dvanáctidílná série se vysílá vždy v pondělí ve 21 hodin na ČT1. 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace