Host Radiožurnálu12. listopadu  2017 v 12:39  

Divadlo, to není jen komedie. Lidé by neměli přestat přemýšlet, říká herec Igor Chmela

Igor Chmela odpovídal na otázky moderátorky Patricie Strouhalové - Foto: Alžběta Švarcová

Igor Chmela odpovídal na otázky moderátorky Patricie StrouhalovéFoto: Alžběta Švarcová

Národní divadlo, Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí a Divadlo Kalich. Všechna tato místa jako herec prošel Igor Chmela. V posledně jmenovaném divadle ztvárnil roli ve hře Dvě noci na Karlštejně, a to postavu kosmonauta. Spoluzaložil také původně zájezdové Divadlo Verze, to ale už nyní sídlí v Divadle Mana v pražských Vršovicích.

„Chceme, aby na nás chodili pražští diváci, ale v Praze je strašně moc divadel, takže nalákat diváky je těžké,“ přiznává s tím, že finanční problémy statečně překonávají a pořád z divadla mají radost. 

Nejnovější představení Divadla Verze se jmenuje Poručík z Inishmoru – drsná komedie, kde teče krev. „Je to taková sonda o nesmyslnosti terorismu, což je takové žhavé téma,“ přibližuje. Hra se odehrává v Irsku, kde se parta „trotlů“ rozhodne, že bude podnikat teroristické útoky, a všechno zpackají. 

A jak se divadlo v průběhu času proměňuje? Trendem jsou například komedie, lidé se chtějí bavit, všichni jsou ve stresu. „Lidé by také neměli přestat myslet,“ dodává s tím, že divadlo má lidem něco říci, sdělit myšlenku. 

Kromě divadla mohou diváci Igora Chmelu vidět i v seriálu Modrý kód, kde hraje postavu doktora Žáka, anesteziologa, který sleduje křivky na monitoru, a zároveň alkoholika, který se vyrovnává s úmrtím své ženy. „Je to záporák, který se hraje lépe, než kdyby to byl kladný anesteziolog,“ uzavírá. 

Autor:  Patricie Strouhalová  (pst), Prokop Havel  (prh)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace